Eurogamer.pl

Pula nagród turnieju The International w Dota 2 bije rekordy

A zbiórka trwa.

Do zakończenia zbiórki pieniędzy na pulę nagród tegorocznego turnieju The International w Dota 2 zostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz zebrano więcej niż w ubiegłym roku.

Już tradycyjnie, Valve sprzedaje specjalne przepustki - zawierające kompendium - pozwalające graczom współfinansować sierpniową imprezę w zamian za szereg dodatków do gry.

Tak jak i w poprzednich latach, 25 procent przychodów trafia bezpośrednio do puli nagród. Obecnie zebrano już 20,8 mln dolarów, czyli niemal identyczną kwotę, jaką zamknęła się ubiegłoroczna kampania.

1

Pule nagród trzech ostatnich turniejów The International. Źródło: Dota 2 Prize Tracker.

Tym samym The International ponownie bije swój własny rekord, jako turniej z największą nagrodą w historii e-sportowych zmagań na całym świecie.

Dla porównania: przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to 700 mln dolarów w puli, ale już Wimbledon z 2015 roku to niecałe 35 mln dol., a tegoroczne zmagania golfowe z cyklu Masters - skromne 11 mln.

Valve zapewnia 1,6 mln dol. na start zbiórki, więc od graczy pozyskano na obecną chwilę 19,2 mln dol. Jeśli taki wynik wynosi 25 procent wszystkich wpłat, to wydawca pozyskuje resztę na własne konta - 76,8 mln dol. Nieźle.

Gracze kupują nie tylko samą przepustkę, ale mogą następnie płacić także za jej „awansowanie” na kolejne poziomy, co oznacza kolejne bonusy czy dodatki - i pieniądze. Doświadczenie zdobywamy oczywiście także podczas standardowej rozgrywki.

Główną atrakcją w tym roku jest zapewne podwodna kampania, rozłożona na dwa akty - pierwszy ukazał się w maju, drugi debiutuje w lipcu. Razem z maksymalnie trójką znajomych trafimy do rafy koralowej, gdzie czeka mnóstwo potworów, pułapek i innych niebezpieczeństw.

The International 2017 startuje 7 sierpnia, po raz szósty z rzędu w KeyArena w Seattle. Zbiórka trwa jeszcze dokładnie 31 dni.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...