Eurogamer.pl

Sprzedaż gier w UK: nowym liderem remaster Final Fantasy 12

PUBG królem Steama.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Najwyżej notowane jest Final Fantasy 12: The Zodiac Age, remaster produkcji z 2007 roku, przechodzący teraz z PlayStation 2 na PS4. To pierwsza pozycja lidera dla Square Enix od czasu Deus Ex: Rozłam Ludzkości z ubiegłego roku.

Crash Bandicoot N.Sane Trilogy - kolejny powrót z przeszłości - spada więc na najniższy stopień podium po dwóch tygodniach na prowadzeniu.

Call of Duty: Infinite Warfare awansuje o sześć miejsc dzięki promocjom w sklepach, z czego korzysta także Overwatch. Gra Blizzarda jest miejsce niżej, ale sprzedaż wzrosła o 82 procent w zestawieniu z ubiegłym tygodniem.

Spory skok notuje także Forza Horizon 3, ponieważ Microsoft przecenił bundle zawierające ten tytuł oraz Xbox One S w wersji 500 GB.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 9 - 15 lipca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość Final Fantasy 12: The Zodiac Age
2 8 Call of Duty: Infinite Warfare
3 1 Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
4 3 Overwatch
5 2 Grand Theft Auto 5
6 14 Forza Horizon 3
7 22 Minecraft: Xbox Edition
8 24 Wipeout: Omega Edition
9 10 Horizon Zero Dawn
10 20 Injustice 2

***

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Playerunknown's Battlegrounds jest pierwsze po raz siedemnasty z rzędu, co stanowi absolutny rekord wszechświata. Sieciowa produkcja jest już trzecią najpopularniejszą grą na Steamie pod względem liczby użytkowników, za Dotą 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Na trzecim miejscu znaleźć można przedstawiciela gatunku battle royale, czyli H1Z1: King of the Kill.

Ciekawostką na czwartej lokacie jest PGL 2017 Kraków CS:GO Major Championship Mega Bundle, czyli zestaw zawierający naklejkę, graffiti i inne cyfrowe bonusy związane z każdym z 16. zespołów biorących udział w trwającym właśnie turnieju major w CS:GO.

GTA 5 spada tym samym na piątą lokatę, przed Śródziemie: Cień Mordoru w Edycji Gry Roku oraz Fire Pro Wrestling World, czyli serii, która po raz pierwszy pojawia się na PC.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 9 - 15 lipca:

Najgorsze i najśmieszniejsze symulatory Wszystko może być symulacją! Najgorsze i najśmieszniejsze symulatory
Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Playerunknown's Battlegrounds
2 3 Counter-Strike: Global Offensive
3 5 H1Z1: King of the Kill
4 Nowość PGL 2017 Krakow CS:GO Major Championship Mega Bundle
5 2 Grand Theft Auto 5
6 7 Śródziemie: Cień Mordoru - Edycja Gry Roku
7 Nowość Fire Pro Wrestling World
8 8 Stardew Valley
9 - Friday the 13th: The Game
10 - God Eater 2 Rage Burst
Reklama

Komentarze (1)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...