Eurogamer.pl

Injustice 2 - Black Adam: ciosy, ataki, kombosy

Jak grać, lista ruchów.

Black Adam to jeden z łotrów uniwersum DC, choć raczej nietypowy - momentami zdaje się mieć dosyć zrozumiałe motywacje i nie jest po prostu maniakalnym złoczyńcą. Swoje moce zyskał dzięki Shazamowi.

Jak wiele postaci w Injustice 2, Adam ma sporo mocy, które sprawiają, że dobrze radzi sobie z trzymaniem wrogów na dystans. Potrafi zadawać sporo obrażeń w stosunkowo krótkim czasie, choć nie ma zbyt wielu dobrych ciosów pojedynczych czy podwójnych.

Ataki specjalne

Poniżej wymieniamy najważniejsze ataki specjalne Black Adama, ale przedtem przypominamy znaczenie wszystkich skrótów, z których korzystamy przy opisywaniu ciosów i kombosów:

  • 1, 2, 3, 4 - atak lekki, średni, mocny i moc postaci
  • F - przód
  • B - tył
  • D - dół
  • J - skok
  • MB - spalenie wskaźnika
  • XX - anulowanie (12 XX DB2 oznacza, że atak DB2 należy wprowadzić jak najszybciej po ciosach 1 i 2, by skrócić ostatnią animację)

Burza z piorunami: DF1. Black Adam razi przeciwnika wiązką wyładowań, przytrzymując go przez chwilę w miejscu. Spalenie wskaźnika przedłuża porażenie, zadajemy więc więcej obrażeń. Działa z bliska.

Czarna magia: DB1. Bohater zadaje obrażenia z dystansu, przywołując wyładowania na pozycję oponenta. Spalenie wskaźnika dodaje trochę obrażeń i sprawia, że wróg odbija się od ziemi, przygotowując sytuację do kombosa.

Uderzenie błyskawicy: DF2. Pocisk, ale nie typowy, ponieważ lecący z góry pod lekkim kątem, dlatego trudniej go ominąć. Spalenie wskaźnika przedłuża błyskawicę i zadajemy więcej obrażeń.

Bomba piorunowa: DB2. Black Adam rzuca bombę elektryczności na odległość połowy pełnego ekranu. Wciskając B lub F po kombinacji możemy zmienić odległość. Wybuch podrzuca przeciwnika. Brak efektu spalenie wskaźnika.

Klatka błyskawic: DB3. Bohater uderza w ziemię wywołując małą falę uderzeniową, która podrzuca wroga. Spalenie wskaźnika sprawia, że przelatujący nad Adamem przeciwnik zostaje uderzony piorunem. DB3 w powietrzu działa jako kopnięcie z powietrza, a spalenie wskaźnika dodaje wtedy podrzucenie wroga.

blacadascr

Kombosy

Poniżej wymieniamy podstawowe, najważniejsze kombosy Adama, od najłatwiejszych do trudniejszych. Pamiętajcie, by spróbować eksperymentować z seriami ciosów i odkrywać nowe kombinacje.

B2 XX DF2

22B1, F12 Rzut

13 XX DB1, FF, F12 Rzut

F12 XX DB1, 22B1, F12

J3 XX DF3, F12 Rzut

J3 XX DF3, F12 XX Super

D2, F12 XX 4, F12 Rzut

22B1, 22B1, F12 Rzut (w rogu)

DB1 MB, B3, J3 XX DF3, F12 Rzut

B3, J3 XX DF3, F12 XX Super

D2, J2 XX DF3, F12 Rzut (anti-air)

Powrót do spisu treści: Injustice 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Injustice 2 - Supergirl: ciosy, ataki, kombosy

Jak zawsze, warto przypomnieć o trybie sparingu - to tam najlepiej uczyć się kombosów, szczególnie że ich wykonywanie może z początku wydawać się nieco trudne.

Wszyscy dostępni w grze wojownicy dysponują nie tylko innymi zestawami ciosów i ataków, ale też innym zasięgiem i prędkością. Dlatego poświęcenie czasu na trening jest bardzo ważne.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...