Eurogamer.pl

Następny dodatek do darmowego Warframe wprowadzi otwarte lokacje

Szereg nowości.

Digital Extremes zapowiedziało Plains of Eidolon - kolejne rozszerzenie do darmowego Warframe. Zaprezentowany podczas poświęconej grze imprezie TennoCon dodatek może znacząco odświeżyć rozgrywkę, wprowadzając otwarte lokacje.

Daty premiery pakietu nie podano, ale powinien ukazać się jeszcze w tym roku na PC, PS4 i Xbox One.

01

W Cetus gracze natkną się na wielu handlarzy

Dotychczas produkcja oferowała zadania toczące się na zamkniętych mapach. Gracze docierali do celu wyznaczoną wcześniej przez twórców ścieżką. Przygotowywane rozszerzenie przyniesie ze sobą obszary o otwartej konstrukcji - tak zwane Landscape.

Pierwszą tego typu lokacją jest Cetus - ziemskie miasto wybudowane przez Ostrons, czyli grupę ocalałych trudniącą się zbieractwem i wydobywaniem tajemniczego surowca.

Metropolia jest dużym bazarem, składającym się z szeregu połączonych ze sobą namiotów i stoisk, gdzie sprzedawcy oferują różnorodne towary. Otrzymamy możliwość nabycia wyposażenia czy podjęcia się określnych misji.

Po terenie przeznaczonej dla maksymalnie 50 osób mapy przemieścimy się bez większych ograniczeń, mogąc zajrzeć w niemal dowolny zakątek planszy. Natkniemy się też na postacie niezależne - każda opowie własną historię.

Mieszkańcy Cetus zlecą również misje rozgrywane za miastem. Podobnie jak w przypadku dotychczasowych wyzwań, w poszczególnych zadaniach wezmą udział grupy składające się z maksymalnie czterech graczy.

Obszar poza metropolią także zwiedzimy z pewną dozą swobody. W eksploracji przydadzą się mechaniczne skrzydła, które do tej pory służyły wyłącznie do latania w przestrzeni kosmicznej i pływania pod wodą.

Pojawi się również dynamiczny cykl dnia i nocy, przy czym pora dnia wpłynie na występowanie określonych rodzajów bestii. Nie zabraknie oczywiście kolejnych rodzajów stworów i przeciwników.

Jednocześnie opublikowano trwający nieco ponad 17 minut gameplay, w którym autorzy pokazali wizytę w Cetus oraz przykładową misję. W filmie gracze nie tylko eksplorowali rozległe tereny, ale też walczyli z oponentami i polowali na ryby.

Twórcy podkreślają, że Plains of Eidolon jest najambitniejszym spośród dotychczasowych rozszerzeń. Steve Sinclair, dyrektor kreatywny gry, wyjaśnia, że deweloperzy nie pracowali wcześniej nad czymś większym.

Warframe jest darmową strzelanką science-fiction, stawiająca na kooperację. Wcielamy się w wojowników - Tenno - wyposażonych w specjalne kostiumy bojowe zapewniające zestaw unikalnych zdolności.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...