Eurogamer.pl

Injustice 2 - Deadshot: ciosy, ataki, kombosy

Jak grać, najważniejsze ruchy.

Floyd Lawton - Deadshot - nie jest może jednym z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników Batmana, ale z pewnością kojarzą go nieco bardziej zaawansowani fani. Pojawiał się choćby w grach z cyklu Arkham, był też członkiem Legionu Samobójców.

Deadshot, jak może sugerować przydomek, to jeden z najlepszych strzelców w uniwersum DC. Świetny snajper, ale doskonale radzi sobie też z innymi karabinami czy pistoletami. W Injustice 2 jest oczywiście zonerem, a więc mistrzem w trzymaniu oponenta na dystans.

Ataki specjalne

Poniżej wymieniamy najważniejsze ataki specjalne Deadshota, ale przedtem przypominamy znaczenie wszystkich skrótów, z których korzystamy przy opisywaniu ciosów i kombosów:

  • 1, 2, 3, 4 - atak lekki, średni, mocny i moc postaci
  • F - przód
  • B - tył
  • D - dół
  • J - skok
  • MB - spalenie wskaźnika
  • XX - anulowanie (12 XX DB2 oznacza, że atak DB2 należy wprowadzić jak najszybciej po ciosach 1 i 2, by skrócić ostatnią animację)

Działko nadgarstkowe: BF1. Bohater strzela w przeciwnika. Pocisk jest dosyć szybki, więc trudno na niego zareagować. Spalenie wskaźnika aktywuje potrójny strzał. Można stosować w powietrzu.

Popisowy strzał: DF2. Inny rodzaj strzału. Pocisk odbija się od podłogi i rykoszetuje. Można nim trafić wrogów z blisko albo używać jako ruchu anti-air. Spalenie wskaźnika owocuje kilkoma strzałami.

Grad pocisków: DB2. Seria strzałów, którą można przedłużyć spaleniem wskaźnika.

Zabójcze kolano: BF3. Cios kolanem z wyskoku. Spalenie wskaźnika dodaje jeden cios.

Mordercze natarcie: DB3. Strzał z karabinu, zadaje spore obrażenia. Spalenie wskaźnika zwiększa liczbę strzałów.

Amunicja podpalająca, zatruta i wybuchowa: 4 / F+4 / B+4. Moc Deadshota na chwilę dodaje bonusowy efekt do pocisków.

i2dead

Kombosy

Poniżej wymieniamy podstawowe, najważniejsze kombosy Deadshota, od najłatwiejszych do trudniejszych. Pamiętajcie, by spróbować eksperymentować z seriami ciosów i odkrywać nowe kombinacje.

F23 XX BF3

D2, B12, F123

B3, J3, F123

J3, B12, F123

B12, U3 XX BF1, BF1

D2, B12, B23 XX BF3

F3, J2, B23 XX Super

J3, B12, B23 XX BF3

F3, 3 XX BF3, 12, F123 (w rogu)

D2, J3, F123 (anti-air)

J1, J1, 12, F123 (anti-air)

Powrót do spisu treści: Injustice 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Injustice 2 - Black Adam: ciosy, ataki, kombosy

Jak zwykle, warto przypomnieć o trybie sparingu - to tam najlepiej uczyć się kombosów, szczególnie że ich wykonywanie może z początku wydawać się nieco trudne.

Wszyscy dostępni wojownicy dysponują nie tylko innymi zestawami ciosów i ataków, ale też innym zasięgiem i prędkością. Dlatego poświęcenie czasu na trening jest bardzo ważne.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...