Eurogamer.pl

Destiny 2 - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko, co wiemy.

Destiny 2 zostało już oficjalnie zapowiedziane, chociaż nie zaprezentowano jeszcze fragmentów rozgrywki. Poznaliśmy pierwsze informacje na temat fabuły. Co ważne - potwierdzono, że sequel trafi na PC i konsole.

Gameplay w kontynuacji opiera się na podobnych założeniach, co w przypadku pierwszej części, w której czas spędzaliśmy przede wszystkim na strzelaniu do obcych i zdobywaniu coraz lepszego ekwipunku w różnych lokacjach.

Tak jak w pierwszym Destiny, w sequelu zagramy w pojedynkę, spotykając czasem innych graczy, lub ze znajomymi. Nie zabraknie opcji rywalizacji w trybach PvP. Nowością w Destiny 2 będzie pełny polski dubbing.

  • Premiera: 8 września 2017 na PS4 i Xbox One, 24 października na PC
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Bungie
  • Wydawca: Activision

Data premiery i dostępne edycje

Destiny 2 ukaże się 8 września. Gra trafi na PlayStation 4 i Xbox One. Nieco później - 24 października - tytuł zostanie wprowadzony także na PC. To o tyle ważne, że pierwsza część nie była dostępna na komputerach. Twórcy nie przygotowują wersji na PS3 i X360.

Według doniesień serwisu Kotaku, gra miała ukazać się wcześniej - w 2016 roku. Plany prac nad drugą częścią strzelanki okazały się jednak dosyć chaotyczne, głównie przez to, że wydawca nie mógł zdecydować się, jak rozwiązać kwestię wspierania i przyszłości oryginału. Ubiegłoroczne rozszerzenie Rise of Iron powstało rzekomo jako „zastępstwo” dla pełnoprawnego sequela.

Nad ambitną kontynuacją pracuje większość deweloperów ze studia Bungie, co oznacza w sumie ponad 750 osób. Prace wspomaga nie tylko Vicarious Visions, ale także ekipa High Moon Studios (odpowiedzialnych choćby za Transformers: Wojna o Cybertron).

Przygotowano kilka różnych edycji Destiny 2, z których większość można już zamówić.

  • Edycja standardowa. Wydanie podstawowe. To jedyna obecna dostępnie w przedsprzedaży pudełkowa wersja w Polsce. Cena: ok. 250 zł na konsolach. Cena wersji PC nie jest znana.
  • Edycja z karnetem. Poza grą otrzymujemy dostęp do dwóch dużych dodatków publikowanych po premierze. Cena: 420 zł na konsolach. Cena wersji PC nie jest jeszcze znana.
  • Edycja Digital Deluxe. Oprócz gry zawiera pakiet dwóch przyszłych dodatków i Legendarny miecz, Legendarną emotę gracza oraz Emblemat Cabal Empire. Cena: 459 zł w PS Store i Xbox Store. Cena wersji PC nie jest jeszcze znana.
  • Edycja limitowana. Oprócz pakietu dodatków i wyjątkowych przedmiotów cyfrowych otrzymujemy też steelbooka oraz pudełko kolekcjonerskie z motywem Kombinatu zawierające książeczkę o Kombinacie i figurki. Cena i dostępność w Polsce nie jest jeszcze znana.
  • Edycja kolekcjonerska. Poza grą, pakietem dodatków i zawartością edycji limitowanej zawiera także torbę Destiny 2 i pokrowiec na laptopa, ładowarkę USB na baterie słoneczne z wbudowaną latarką, linkę paracord i koc termiczny. Cena i dostępność w Polsce nie jest jeszcze znana.
d2edkol

Fabuła i świat gry

Akcja Destiny 2 jest osadzona po wydarzeniach z pierwszej części, choć nie jest bezpośrednią kontynuacją głównego wątku - tak więc znajomość Destiny nie jest wcale wymagana, by cieszyć się nową historią i przygodą.

Opowieść związana jest z atakiem sił Kombinatu (w oryginale: Cabal) pod przywództwem niejakiego Ghaula na ostatni bastion ludzkości, czyli ostatnie miasto na Ziemi i znajdującą się w nim Wieżę - siedzibę Strażników (bohaterów gry). Kombinat to frakcja kosmicznych wojowników, których w Destiny spotykaliśmy głównie na Marsie.

Gracze ani razu nie zetknęli się jednak z głównymi armiami Kombinatu. Ich przywódca postanowił zemścić się na ziemianach za wszystkie szkody wyrządzone przez Strażników. Inną motywacją ofensywy była po prostu chęć prowadzenia wojny. Kombinat to rasa inspirowana starożytnymi Rzymianami, a więc ekspansja terytorialna i militarne nastawienie to podstawa ich funkcjonowania. Rasa ta ma więc po prostu zapędy, by unicestwić wszystkich, którzy stoją na drodze do podboju kolejnych terytoriów.

Podczas głównego wątku fabularnego gracze - jako Strażnicy, czyli obrońcy Ziemi - zajmą się więc na początku zmaganiami podczas pierwszej inwazji, a później wyruszą w podróż, by zyskać doświadczenie, wyposażenie i sojuszników do ostatecznej walki z Kombinatem. Można się domyślać, że ostatni rajd w grze pozwoli zmierzyć się z Ghaulem.

Deweloperzy ze studia Bungie ujawnili liczbę lokacji, które odwiedzą gracze w Destiny 2 - to Ziemia, księżyce Tytan oraz Io, a także Nassus, czyli tajemniczy świat rasy Vex.

W każdej lokacji znajdzie się kilka stref lądowania. Jednym z ujawnionych obszarów Ziemi będzie European Dead Zone, czyli strefa, która pierwotnie - według nieoficjalnych doniesień - miała znaleźć się w pierwszym Destiny.

d2hub1

Odwiedzimy między innymi tereny europejskie

Klasy, rozgrywka

Rozgrywka w Destiny 2 to rozwinięcie pomysłów i rozwiązań z oryginału. To nadal strzelanka, w której duże znaczenie ma kolekcjonowanie nowych elementów wyposażenia - pancerza oraz różnych broni.

Na początku gry wybierzemy klasę naszego Strażnika. Powrócą trzy podstawowe profesje z poprzedniej odsłony. Wytrzymały i stanowiący filar każdego zespołu Tytan, bardziej zwinny i sprytny Hunter oraz odpowiednik maga bojowego w świecie Destiny, czyli Warlock. Deweloperzy postanowili nie wprowadzać nowej klasy, ale rozwiną te znane z pierwszej gry.

Klasy otrzymają nowe zdolności i specjalizacje - Warlock z talentami kategorii Dawnblade będzie mógł aktywować ognisty miecz, z którym wzbije się w powietrze, by atakować wrogów, a Titan w specjalizacji Sentinel chwyci na parę chwil potężną tarczę i niczym Kapitan Ameryka będzie mógł uderzać nią i rzucać w przeciwników. Wszystkie klasy będą mogły też używać jednej umiejętności więcej.

Dodatkowa zdolność Warlocka pozwoli mu aktywować na ziemi okrąg leczący lub wzmacniający sojuszników, Titan ustawi energetyczną barierę ochronną, a Hunter może wykonywać szybkie uniki, by przeładować broń lub wzmocnić obrażenia w zwarciu.

Broń podzielono tym razem na kategorie Kinetic, Energy i Power. Pierwsza to broń tradycyjna z amunicją kinetyczną, druga to nieco mocniejsze rodzaje broni z amunicją energetyczną, a kategoria Power to najlepsze narzędzia destrukcji - granatniki, wyrzutnie rakiet czy karabiny snajperskie.

d2hub2

Nie zdecydowano się na wprowadzenie nowej klasy postaci

Dokładne informacje dotyczące struktury rozgrywki zostaną ujawnione w najbliższej przyszłości. Nadal mamy jednak do czynienia z grą sieciową, przypominającą pod pewnymi względami MMO. W świecie będziemy spotykać innych użytkowników, ale misje będziemy wykonywać głównie w pojedynkę lub z dwójką lub trójką znajomych. Lokacje będą większe, spotkamy w nich bohaterów niezależnych, którzy wskażą nam nowe misje i przygody. Eksploracja w Destiny 2 będzie bardziej rozbudowana.

Gadżety wszech czasów Cuda nad cudami. Gadżety wszech czasów

Nie zabraknie oczywiście aktywności grupowych, projektowanych z myślą o kilku graczach. Będą to specjalne misje typu Strike, jak w pierwszym Destiny, gdzie zajmiemy się zmaganiami z trudniejszymi wrogami, by na końcu zmierzyć się z potężnym bossem. Powrócą też rajdy, czyli dłuższe i większe obszary z wyzwaniami dla kilku Strażników. System klanów i wyszukiwania towarzyszy pozwoli uczestniczyć w takich zadaniach także użytkownikom grającym na ogół w pojedynkę.

Do tego także starcia PvP - rywalizacja między graczami. Tryb ten został nieco zmodyfikowany, ponieważ niezależnie od rodzaju meczu, w starciach wezmą udział dwie czteroosobowe drużyny. Rozgrywka będzie bardziej czytelna, a na górze ekranu pojawią się informacje na temat profesji i specjalizacji uczestników gry.

Siły Kombinatu reprezentować będą między innymi wojownicy, których widzieliśmy w pierwszej części, ale ich szeregi zasilą nowe rodzaje przeciwników z tej frakcji. Spotkamy także przedstawicieli innych ras, choćby Vex, którym będziemy musieli stawić czoła podczas wykonywania misji.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...