Eurogamer.pl

Sprzedaż gier w USA w kwietniu: duży sukces Nintendo

Switch i Mario Kart na czele.

Firma NPD Group podała wyniki sprzedaży w kwietniu w Stanach Zjednoczonych. Największy sukces odniosło Nintendo, mogąc pochwalić się najpopularniejszą konsolą oraz dwiema grami w pierwszej trójce listy wyników.

Jak podano, japońska korporacja rozprowadziła w ubiegłym miesiącu ponad 280 tysięcy egzemplarzy Switch, więc najnowsze urządzenie jest liderem rynku w USA już drugi miesiąc z rzędu.

1

Switch sprzedaje się świetnie

Jeśli zsumować ten wynik z systemami z rodziny 3DS (68 tysięcy), to sprzęt Nintendo odpowiadał niemal za połowę wszystkich sprzedanych konsol w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym miesiącu.

Przechodząc do gier, Mario Kart 8 Deluxe rozeszło się w kwietniu w imponującym nakładzie 460 tysięcy pudełek, a razem ze sklepem cyfrowym rezultat wynosi podobno 550 tys. egzemplarzy.

Warto wspomnieć, że taki rezultat staje się raczej spektakularny jeśli weźmiemy pod uwagę, że wyścigowy tytuł ukazał się dopiero 28 kwietnia, a NPD Group zbierało dane tylko do 29 kwietnia. Ponad pół miliona rozprowadzono więc w dwa dni.

W kwietniu nadal bardzo dobrze radziło sobie The Legend of Zelda: Breath of the Wild, zatrzymując się na trzeciej lokacie. Podium uzupełnia kolejny tytuł z Japonii, czyli Persona 5.

Pewien wpływ na ogólne wyniki w miesiącu miała kompatybilność wsteczna, która udowodniła swoją popularność za pośrednictwem powrotu Call of Duty: Black Ops 2 do pierwszej dziesiątki.

Warto przypomnieć, że NPD Group tworzy listę według przychodów ze sprzedaży, nie liczby egzemplarzy. To problem dla mniejszych, niezależnych gier, ale większość wymienionych tytułów to i tak pozycje za 60 dolarów.

Poniżej 10 najlepiej sprzedających się gier w marcu w USA:

  1. Mario Kart 8
  2. Persona 5
  3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  4. MLB 17: The Show
  5. Ghost Recon: Wildlands
  6. Grand Theft Auto 5
  7. Mass Effect: Andromeda
  8. NBA 2K17
  9. Overwatch
  10. Call of Duty: Black Ops 2
Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!