Eurogamer.pl

Dodatek Two Worlds 2: Call of the Tenebrae debiutuje 25 maja

Z odświeżoną oprawą.

TopWare Interactive zapowiedziało, że już 25 maja wyda na PC (Windows, Mac, Linux) rozszerzenie Call of the Tenebrae do polskiego Two Worlds 2, przygotowanego piewotnie przez krakowskie studio Reality Pump, jeszcze w 2010 roku.

Nasz bohater wraca do świata Antaloor, będąc świadkiem brutalnego morderstwa. Okazuje się, że za zbrodnię odpowiada grupa szczuropodobnych istot o nazwie The Chosen, władających tajemniczą magią. Jak można się domyślać, przyjdzie nam rozszyfrować tajemnicę.

Twórcy zapewniają, że nie zabraknie lokacji do zwiedzenia, kolejnych broni i osiągnięć do odblokowania. Całość ma wystarczyć na ponad 10 godzin rozgrywki.

Co ważne, Two Worlds 2 otrzyma jednocześnie odświeżoną oprawę i nowy silnik graficzny, będący również bazą dla powstającej równolegle, trzeciej odsłony serii.

Obecnie powstaje także drugie DLC, zatytułowane Shattered Embrace. To rozszerzenie zadebiutuje w czwartym kwartale obecnego roku. Oba dodatki można kupić osobno lub w ramach zbiorczej przepustki sezonowej.

Poniżej kilka nowych screenów z Two Worlds 2: Call of the Tenebrae.

1
2
3
4

Warto pamiętać, że polskie Reality Pump zbankrutowało w maju 2015 roku, lecz nazwa studia pozostała w rękach niemieckiego TopWare Interactive, które odpowiada właśnie za dalszy rozwój Two Worlds 2.

Większość pracowników pamiętających czasy poprzednich odsłon serii pracuje teraz w krakowskim oddziale CD Projektu lub w Bloober Team i trudno określić, „czym” jest obecnie Reality Pump. Ostatnim projektem firmy było Raven's Cry, słynące raczej z niskiej jakości, licznych opóźnień i innych kontrowersji.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...