Eurogamer.pl

Strategia Expeditions: Viking „ozłocona” - premiera 27 kwietnia

Darmowy weekend z Conquistador.

Historyczne Expeditions: Viking, sequel cenionego Expeditions: Conquistador z 2013 roku, osiągnął „złoty” status, więc wyznaczona na 27 kwietnia data premiery nie jest niczym zagrożona.

Aby uczcić okazję, pierwsza część serii dostępna będzie w weekend za darmo na Steamie, zaczynając od jutra, 21 kwietnia, od godziny 19:00.

1

Jest i krówka

„Expeditions: Viking jest już ukończone pod względem elementów rozgrywki i ostatni miesiąc produkcji chcemy przeznaczyć na szlifowanie ostatecznej wersji gry, poprawiając jej działanie oraz pozbywanie się błędów” - zapewnia producent, Ali Emek.

Poza wersją cyfrową, w Polsce ukaże się także odsłona pudełkowa od firmy Cenega. Podstawowe wydanie na PC wyceniono na około 100 zł, poniżej kwoty 30 euro (ok. 128 zł), jaką przyjdzie zapłacić na Steamie.

W Expeditions: Conquistador wyruszaliśmy na podbój nieokiełznanej jeszcze Ameryki. Gra była daleka od ideału, ale oferowała szereg ciekawych elementów i zapadała w pamięć jako ciekawe połączenie strategii i RPG.

Druga odsłona serii - Viking - bierze dobrze sprawdzone aspekty poprzedniczki i czyni je lepszymi. Zmienia się oczywiście miejsce akcji: mamy okazję spalić kilka klasztorów i skonfrontować pogańskie wierzenia Skandynawów z chrześcijaństwem wczesnych Brytyjczyków.

Jest trochę polityki i dialogów, a ważnym elementem jest budowanie reputacji stworzonego przez gracza wodza i jego plemienia, dla którego największym zagrożeniem są inni wikingowie, chętni położyć ręce na ziemiach i dobrach sąsiadów.

Rozgrywka przeskakuje między podróżowaniem po mapie świata, zwiedzaniem dużych lokacji i taktyczną, turową walką z mapą podzieloną na heksagonalne pola.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...