Eurogamer.pl

LEGO City: Tajny Agent - Rozdział 3: Odsiadka bez wyroku (prom i więzienie)

Tworzymy prom, którym docieramy na więzienną wyspę.

Kolejna misja w LEGO City: Tajny Agent rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego rozdziału o nazwie Powiew przeszłości. W celu rozpoczęcia właściwej części zadania skieruj się na posterunek policji na południowym zachodzie miasta. Obejdź budynek i przy siatce zlokalizuj niebieski śmietnik.

Zniszcz go i poskładaj z klocków drążek, dzięki któremu będziesz mógł przejść na drugą stronę siatki. Rozpocznie się animacja z kapitanem, dla którego należy stworzyć prom. Problem w tym, że kosztuje 15 tysięcy klocków, co może być w chwili obecnej ceną zaporową.

Stworzenie promu

Po rozmowie z kapitanem otrzymasz jednak skaner, a Ellie wyjaśni ci na czym polega jego działanie.

032

Otóż po jego włączeniu (wciśnij klawisz znajdujący się przy ikonie celownika w lewym dolnym narożniku ekranu) przejdziesz do trybu namierzania (obrazek powyżej). Dzięki niemu możesz szybko lokalizować charakterystyczne klocki o sprej wartości. Po zaznaczeniu takiego klocka udaj się w jego stronę i podnieś go.

033

Przejdź się po okolicy, dzięki czemu dość szybko uzbierasz wymaganą sumę. Możesz np. zlokalizować dwa klocki przy wieży z lewej. Aby dostać się na jej teren wskocz na filar pod wiaduktem (obrazek powyżej), stamtąd pod tory, po czym przejdź na dach budynku, a potem w lewo za ogrodzony teren. Jeden klocek znajdziesz pod wieżą, a drugi na jej szczycie.

Po uzbieraniu odpowiedniej sumy wróć do wyznaczonego miejsca na przystani i zbuduj prom, po czym aktywuj panel znajdujący się obok i potwierdź, że chcesz się wybrać na Wyspę Albatrosa.

Wyspa Albatrosa - dotarcie do Błękita

Po skorzystaniu z promu po chwili trafisz do nowej lokacji, a twoim celem będzie porozmawianie z Błękitem, którego znajdziesz na spacerniaku.

034

Podejdź do ogrodzenia i zniszcz skrzynię z prawej. Następnie podnieś klocki i przenieś je na zielone pole z lewej (obrazek powyżej), po czym stwórz drążek, przez który dostań się na drugą stronę ogrodzenia. Na dziedzińcu zniszcz skrzynię, wejdź w podświetlony na niebiesko teren i skorzystaj ze skanera, aby zacząć kierować się po białych śladach w lewo.

035

Znajdziesz tu leżące na ziemi białe klocki. Rozgrzeb je i podnieś klucz, z którym udaj się w prawo. Włóż go w zamek i otwórz drzwi (obrazek powyżej). Wejdź do pomieszczenia i skieruj się w lewo, gdzie wejdź w interakcję z panelem. W ten sposób otworzysz bramę z lewej - przejdź przez nią, wejdź na górę po schodach i skieruj się w lewo.

036

Zniszcz niebieski kontener i z klocków poskładaj biało niebieską ścianę z lewej (obrazek powyżej). Wskocz na nią, przeskocz na drugą z prawej strony, a potem na ląd z lewej. Szybko naciskaj klawisz skoku, żeby bohater zdołał wejść na szczyt wydmy. Zakręć i pokonaj kolejny odcinek ponownie szybko wciskając klawisz, który się pojawi.

037

Przejdź na gzyms z lewej i dojdź do miejsca, gdzie będziesz mógł przeskoczyć siatkę (obrazek powyżej). Następnie przejdź przez placyk i użyj haka z liną na niebieskim uchwycie. Po dostaniu się na górę zacznij kierować się w prawo, wzdłuż siatki.

038

Po przejściu sporej odległości dotrzesz do wieży ze śpiącymi strażnikami. Na uchwycie użyj haka z liną (obrazek powyżej), po czym przeskocz na niebieski maszt z lewej, a potem zejdź na spacerniak. Skieruj się w lewo i podejdź do wejścia do ogrodzonego boiska do koszykówki.

039

Spotkasz przy nim dwójkę więźniów, którzy poproszą cię o odzyskanie piłki. Udaj się w lewo i wejdź na ścianę po ścianie z klockami, po czym przeskocz za siatkę z prawej (obrazek powyżej). Udaj się w prawo i użyj haka z liną na uchwycie, po czym zrzuć przedmiot na dół. Z klocków stwórz platformę, która wyrzuci cię do lokacji z osobami, które ukradły piłkę.

040

Zeskocz na dół i rozpocznij walkę z więźniami (obrazek powyżej). Każdego z nich uderzaj, a potem zakładaj kajdanki. Kiedy wyeliminujesz wszystkich podejdź do piłki leżącej na ziemi z prawej, wejdź na górę po ścianie z klocków z lewej i zeskocz na dół, po czym przekaż piłkę zleceniodawcą.

Kiedy brama zostanie otwarta wejdź na spacerniak i podejdź do osoby wskazanej zieloną strzałką, czyli poszukiwanego Błękita.

Przejście przez więzienie

Po rozmowie opuść plac i skieruj się do pobliskiego budynku oznaczonego policyjną ikoną. Po scence będziesz musiał „przekonać" sześciu więźniów, aby wrócili do swoich cel.

041

Skieruj się w lewo i uderz, a potem skuj pierwszego z nich (obrazek powyżej), po czym przejdź w lewo i załatw kolejną dwójkę. Ostatnią trójkę znajdziesz w dalszej części więzienia z lewej. Po wyeliminowaniu wszystkich włączy się przerywnik. Po jego zakończeniu wejdź do celi otworzonej przez strażnika i otwórz szafę, dzięki czemu odblokujesz kolejne wcielenie Chase'a - rabusia.

042

Przełącz się na nowy strój i wyrusz w lewo. Podejdź do celi oznaczonej łomem (obrazek powyżej) i podważ drzwi do celi. Zniszcz niebieskie pudło i z klocków stwórz ścianę, po której wejdź na piętro.

043

Przejdź w prawo, zniszcz wolnostojącą skrzynię i przełącz się na policjanta. Wejdź w niebieskie pole i skorzystaj ze skanera kierując się w prawo, aż do miejsca, gdzie znajdziesz klucz (obrazek powyżej). Podnieś go i otwórz nim drzwi z prawej. Wejdź do celi, przebij się przez ścianę z prawej i kontynuuj marsz w tym kierunku.

044

Przełącz się na rabusia i podważ łomem kolejne drzwi (obrazek powyżej). Następnie wejdź do pomieszczenia i podejdź do celi. Poczekaj, aż czerwona strzałka zmieni kolor na zielony, po czym szybko wciśnij wyświetlony klawisz. W ten sposób otworzysz sejf i zdobędziesz poszukiwany przedmiot - kartę.

045

Udaj się z nią w lewo do terminalu przy szybie (obrazek powyżej) i włóż ją do komputera. Po otworzeniu drzwi wejdź do środka i skorzystaj z panelu, dzięki czemu wyłączysz okoliczne lasery. Następnie przejdź przez przejście za laserami i wejdź na wyższe piętro korzystając z haka z linką (jako policjant).

046

Na górze rozpraw się z kilkoma więźniami. Przejdź w prawo i wyważ łomem drzwi (obrazek powyżej), po czym przebij się przez kilka ścian z prawej. Kontynuuj w prawo, aż dotrzesz do pomieszczenia z szybą z lewej strony. Wejdź do niego od dołu, zniszcz czerwony obiekt z prawej, a z klocków stwórz panel, który aktywuj, po czym przejdź przez otwarte drzwi.

Obrabowanie gabinetu i cela Rexa

Trafisz do gabinetu - zmień postać na policjanta i użyj haka z liną na żyrandolu (obrazek poniżej).

047

Pociągnij go, a kiedy spadnie złóż klocki w blokadę na drzwi z lewej. Następnie jako rabuś włam się do sejfu na prawo od drzwi. Poczekaj, aż strzałka zmieni kolor z czerwonego na zielony, po czym szybko wciśnij klawisz, który się pojawi. Wyjmij z sejfu płytę i umieść ją na gramofonie z prawej.

048

Po zakończonej scence eksplodują kolumny. Z klocków stwórz panel (obrazek powyżej), którego użyj, żeby otworzyć tajne przejście. Następnie przejdź przez nie. W nowej lokacji udaj się w prawo i łomem (jako rabuś) wyważ metalowe drzwi. Wejdź do celi Rexa i wyeliminuj dwóch przeciwników.

049

Następnie użyj haka z liną na niebieskim chwytaku przy jacuzzi (obrazek powyżej). Pociągnij chwytak, a kiedy z wanny wyleci woda wskocz na przycisk, który się pojawi. W ten sposób aktywujesz pierwszą z trzech części kodu.

050

Drugi przycisk znajdziesz pod workiem treningowym z prawej w dolnym narożniku (obrazek powyżej) - musisz najpierw go obić wciskając szybko klawisz, który się wyświetli. Aby dostać się do ostatniego zniszcz muszlę klozetową z lewej i wskocz na górę, dzięki fontannie wody.

Spis treści: LEGO City: Tajny Agent - Poradnik, Solucja

Następnie: LEGO City: Tajny Agent - Rozdział 3: Odsiadka bez wyroku (kopalnie)

051

Przejdź w górę i wskocz na sufit z klocków, po czym przejdź w prawo. Po drugiej stronie zniszcz biały obiekt i jako policjant wejdź w niebieskie pole, po czym zacznij skanować teren (obrazek powyżej).

Białe ślady doprowadzą cię do schowka z klockami, z którego złożysz ostatni przycisk. Po aktywowaniu trzech przycisków odsłonisz tajne przejście za obrazem, do którego się udaj.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...