Eurogamer.pl

Zwiastun przygodówki Syberia 3 przypomina o jutrzejszej premierze

Powrót Kate Walker.

Jutro na PC, PS4 i Xbox One debiutuje Syberia 3 - kolejna odsłona serii gier przygodowych osadzonych w uniwersum stworzonym przez Benoita Sokala. W związku z tym twórcy tytułu opublikowali nowy zwiastun.

W planach jest jeszcze edycja przygotowana z myślą o konsoli Switch. Na sprzęt firmy Nintendo produkcja trafi jednak w późniejszym - na razie nieujawnionym - terminie.

01

Kate kontynuuje swoją podróż

Na wszystkich platformach docelowych gra ukaże się w wersji z polskim dubbingiem. Głos głównej bohaterce podkłada aktorka filmowa i teatralna, Anna Dereszowska.

Akcja przygodówki osadzona jest tuż po wydarzeniach z poprzedniej części. Ponownie wcielamy się Kate Walker, którą umierającą odnajdują Youkoli - plemię nomadów migrujące ze swoimi strusiami.

Utknąwszy w wiosce Valsembor, muszą znaleźć sposób, by kontynuować podróż, stawiając czoła przeciwnikom, niespodziewanym przeciwnościom losu i przeszłości kobiety, która wkrótce ją dogania.

Bohaterka musi nauczyć się wiele na temat kultury swoich towarzyszy, żyjąc z tubylcami w obozie, by odwdzięczyć się nowym znajomym w walce ze wspólnym wrogiem.

W trakcie rozgrywki wraz z Kate przyjdzie nam między innymi wydostać się ze szpitala psychiatrycznego. Oczywiście twórcy przygotowali znacznie więcej lokacji - zwiedzimy na przykład zapomniane wesołe miasteczko oraz prom.

Formuła zabawy nie uległa zmianom. Eksplorujemy więc kolejne obszary, zbieramy przedmioty, rozwiązujemy zagadki i rozmawiamy z napotykanymi postaciami.

„Produkcja powstaje w oparciu o filozofię projektowania gier przygodowych sprzed kilkunastu lat - choć w nowej odsłonie widać postęp technologiczny, rozgrywka bazuje na pomysłach, którymi kierowali się deweloperzy w poprzednich częściach” - pisał Artur w swoich wrażeniach z wczesnej wersji przygodówki Syberia 3.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...