Eurogamer.pl

Ubisoft w tym roku otworzy dwa nowe europejskie studia

W Niemczech i Francji.

Ubisoft rozbudowuje swoje szeregi. Firma poinformowała, że jeszcze w tym roku w Europie otworzy dwa kolejne studia.

Pierwsze umiejscowione zostanie w niemieckim Berlinie. Zespół zajmie się stworzeniem niezapowiedzianego na razie wysokobudżetowego tytułu.

01

Studiu w Berlinie pomogą twórcy Anno 2205

W pracach nad tajemniczym projektem deweloperów wesprze ekipa Blue Byte, która również zlokalizowana jest u naszych zachodnich sąsiadów.

Wspomniane studio odpowiedzialne jest za powstanie między innymi strategii Anno 2205. W ostatnim czasie zaangażowane było też w rozwój For Honor i Rainbow Six Siege.

Drugi z nowych zespołów będzie miał siedzibę w Bordeaux na południu Francji. Grupa pomoże innym francuskim ekipom przy kolejnych grach z takich serii, jak Just Dance, Steep i Ghost Recon.

- Szczycimy się przyciąganiem i zatrzymywaniem przy sobie najlepszych talentów na całym świecie oraz tym, że uczyniliśmy pracę w branży gier opłacalną ścieżką kariery - stwierdziła Christine Burgess-Quémard, która w firmie Ubisoft nadzoruje działalność studiów.

Oba zespoły obecnie poszukują pracowników. Według wstępnych planów, ekipa z Berlina w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy zamierza zatrudnić około 50 osób.

Ubisoft obecnie stara się uniknąć wrogiego przejęcia przez koncern medialny Vivendi, który stopniowo zdobywa coraz więcej udziałów. W tym celu firma dąży między innymi do pozyskania wsparcia u kanadyjskich akcjonariuszy.

Reklama

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...