Eurogamer.pl

Klasy postaci zachęcą do współpracy w Star Wars Battlefront 2

Zapewnia producent.

Jedną z najważniejszych nowości wprowadzanych w strzelance Star Wars Battlefront 2 będą klasy postaci, już od lat obecne w serii Battlefield. Jak zapewnia producent, wybór archetypów przed wkroczeniem do zabawy ma potęgować głębię rozgrywki.

Już poprzednia odsłona produkcji w świecie Star Wars oferowała możliwość wcielenia się w bohaterów ze specjalnymi umiejętnościami, lecz tylko na chwilę.

1

Jest też kampania

Jak przyznaje dyrektor kreatywny Bernd Diemer w rozmowie z serwisem PC Gamer, oznaczało to najczęściej, że taką postać „dostawali” najlepsi gracze na serwerze.

- Powiedzieliśmy sobie, że więcej osób powinno tego doświadczyć. Fajny pomysł, ale wyszło na to, że im więcej bohaterów w meczu, tym bardziej standardowa piechota stawała się mięsem armatnim. Szturmowiec ma małe szanse przeciwko pojedynczemu bohaterowi, nie mówiąc już o dwóch.

- Zastanawialiśmy się, jak zaoferować większe szanse w starcie z bohaterem, przynajmniej przez jakiś czas. Najlepszą odpowiedzią była współpraca zespołowa. A jak uczynić taką współpracę bardziej atrakcyjną? Naturalnie pojawiają się klasy, ponieważ określona rola sprawia, że szukamy towarzyszy, którzy nas uzupełniają.

Idąc dalej przykładem Battlefield i innych współczesnych strzelanek sieciowych, Star Wars Battlefront 2 wprowadzi także umiejętności specjalne i gadżety. Wszystko to ma pomóc graczom w nadaniu prowadzonym postaciom własnej osobowości.

- Aby to umożliwić, trzeba wprowadzić możliwość modyfikowania postaci według własnych upodobań. Ja bardzo lubię granaty, więc mogę próbować skierować klasę nieco bardziej w kierunku ulubionej zabawki czy gadżetu - opisuje Diemer.

Star Wars Battlefront 2 debiutuje 17 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...