Eurogamer.pl

Destiny 2 - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko, co wiemy.

Destiny 2 zostało już oficjalnie zapowiedziane, chociaż nie zaprezentowano jeszcze fragmentów rozgrywki. Poznaliśmy pierwsze informacje na temat fabuły. Co ważne - potwierdzono, że sequel trafi na PC i konsole.

Gameplay w kontynuacji opiera się na podobnych założeniach, co w przypadku pierwszej części, w której czas spędzaliśmy przede wszystkim na strzelaniu do obcych i zdobywaniu coraz lepszego ekwipunku w różnych lokacjach.

Tak jak w pierwszym Destiny, w sequelu zagramy w pojedynkę, spotykając czasem innych graczy, lub ze znajomymi. Nie zabraknie opcji rywalizacji w trybach PvP. Nowością w Destiny 2 będzie pełny polski dubbing.

  • Premiera: 8 września 2017
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Bungie
  • Wydawca: Activision

Data premiery i dostępne edycje

Destiny 2 ukaże się 8 września. Gra trafi na PlayStation 4 i Xbox One, a także na PC - to o tyle ważne, że pierwsza część nie była dostępna na komputerach. Twórcy nie przygotowują wersji na PS3 i X360.

Według doniesień serwisu Kotaku, gra miała ukazać się wcześniej - w 2016 roku. Plany prac nad drugą częścią strzelanki okazały się jednak dosyć chaotyczne, głównie przez to, że wydawca nie mógł zdecydować się, jak rozwiązać kwestię wspierania i przyszłości oryginału. Ubiegłoroczne rozszerzenie Rise of Iron powstało rzekomo jako „zastępstwo” dla pełnoprawnego sequela.

Nad ambitną kontynuacją pracuje większość deweloperów ze studia Bungie, co oznacza w sumie ponad 750 osób. Prace wspomaga nie tylko Vicarious Visions, ale także ekipa High Moon Studios (odpowiedzialnych choćby za Transformers: Wojna o Cybertron).

Przygotowano kilka różnych edycji Destiny 2, z których większość można już zamówić.

  • Edycja standardowa. Wydanie podstawowe. To jedyna obecna dostępnie w przedsprzedaży pudełkowa wersja w Polsce. Cena: ok. 250 zł na konsolach. Cena wersji PC nie jest znana.
  • Edycja z karnetem. Poza grą otrzymujemy dostęp do dwóch dużych dodatków publikowanych po premierze. Cena: 420 zł na konsolach. Cena wersji PC nie jest jeszcze znana.
  • Edycja Digital Deluxe. Oprócz gry zawiera pakiet dwóch przyszłych dodatków i Legendarny miecz, Legendarną emotę gracza oraz Emblemat Cabal Empire. Cena: 459 zł w PS Store i Xbox Store. Cena wersji PC nie jest jeszcze znana.
  • Edycja limitowana. Oprócz pakietu dodatków i wyjątkowych przedmiotów cyfrowych otrzymujemy też steelbooka oraz pudełko kolekcjonerskie z motywem Kombinatu zawierające książeczkę o Kombinacie i figurki. Cena i dostępność w Polsce nie jest jeszcze znana.
  • Edycja kolekcjonerska. Poza grą, pakietem dodatków i zawartością edycji limitowanej zawiera także torbę Destiny 2 i pokrowiec na laptopa, ładowarkę USB na baterie słoneczne z wbudowaną latarką, linkę paracord i koc termiczny. Cena i dostępność w Polsce nie jest jeszcze znana.
d2edkol

Edycja kolekcjonerska

Fabuła i świat gry

Akcja Destiny 2 jest osadzona po wydarzeniach z pierwszej części, choć nie jest bezpośrednią kontynuacją głównego wątku - tak więc znajomość Destiny nie jest wcale wymagana, by cieszyć się nową historią i przygodą.

Opowieść związana jest z atakiem sił Kombinatu (w oryginale: Cabal) pod przywództwem niejakiego Ghaula na ostatni bastion ludzkości, czyli ostatnie miasto na Ziemi i znajdującą się w nim Wieżę - siedzibę Strażników (bohaterów gry). Kombinat to frakcja kosmicznych wojowników, których w Destiny spotykaliśmy głównie na Marsie.

Gracze ani razu nie zetknęli się jednak z głównymi armiami Kombinatu. Ich przywódca postanowił zemścić się na ziemianach za wszystkie szkody wyrządzone przez Strażników. Inną motywacją ofensywy była po prostu chęć prowadzenia wojny. Kombinat to rasa inspirowana starożytnymi Rzymianami, a więc ekspansja terytorialna i militarne nastawienie to podstawa ich funkcjonowania. Rasa ta ma więc po prostu zapędy, by unicestwić wszystkich, którzy stoją na drodze do podboju kolejnych terytoriów.

Podczas głównego wątku fabularnego gracze - jako Strażnicy, czyli obrońcy Ziemi - zajmą się więc na początku zmaganiami podczas pierwszej inwazji, a później wyruszą w podróż, by zyskać doświadczenie, wyposażenie i sojuszników do ostatecznej walki z Kombinatem. Można się domyślać, że ostatni rajd w grze pozwoli zmierzyć się z Ghaulem.

Szczegóły dotyczące dostępnych w Destiny 2 planet nie są jeszcze znane, ale można domyślać się, że trafimy między innymi na Jowisza - to planeta, na której znajduje się główna siedziba Kombinatu. Lokacje w sequelu mają być większe niż w pierwszej części.

Klasy, rozgrywka

Rozgrywka w Destiny 2 to rozwinięcie pomysłów i rozwiązań z oryginału. To nadal strzelanka, w której duże znaczenie ma kolekcjonowanie nowych elementów wyposażenia - pancerza oraz różnych broni.

Na początku gry wybierzemy klasę naszego Strażnika. Powrócą trzy podstawowe profesje z poprzedniej odsłony. Wytrzymały i stanowiący filar każdego zespołu Tytan, bardziej zwinny i sprytny Hunter oraz odpowiednik maga bojowego w świecie Destiny, czyli Warlock. Nie wiadomo jeszcze, czy w grze pojawi się zupełnie nowa klasa.

Gracze mogą liczyć na rozbudowany rozwój postaci, bardziej zaawansowany niż w pierwszej części serii. Zdobywając kolejne poziomy doświadczenia odblokujemy nowe umiejętności do wykorzystania na polu bitwy. Wybierzemy też spośród kilku specjalizacji naszej klasy, by pełnić konkretną rolę.

d2hub

Gotowi do akcji - Hunter, Titan i Warlock

Gry tak złe, że aż trudno uwierzyć... Ale i tak musisz je poznać! Gry tak złe, że aż trudno uwierzyć...

Dokładne informacje dotyczące struktury rozgrywki zostaną ujawnione w najbliższej przyszłości. Nadal mamy jednak do czynienia z grą sieciową, przypominającą pod pewnymi względami MMO. W świecie będziemy spotykać innych użytkowników, ale misje będziemy wykonywać głównie w pojedynkę lub z dwójką lub trójką znajomych.

Nie zabraknie oczywiście aktywności grupowych, projektowanych z myślą o kilku graczach. Będą to prawdopodobnie specjalne misje typu Strike, jak w pierwszym Destiny, gdzie zajmiemy się zmaganiami z trudniejszymi wrogami, by na końcu zmierzyć się z potężnym bossem. Z pewnością powrócą też rajdy, czyli dłuższe i większe obszary z wyzwaniami dla kilku Strażników. Do tego starcia PvP - rywalizacja między graczami.

Siły Kombinatu reprezentować będą między innymi wojownicy, których widzieliśmy w pierwszej części, ale ich szeregi zasilą nowe rodzaje przeciwników z tej frakcji. Najprawdopodobniej spotkamy także przedstawicieli innych ras, którym będziemy musieli stawić czoła podczas wykonywania misji.

Reklama

Komentarze (7)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...