Eurogamer.pl

Mass Effect: Andromeda - pierwsze recenzje i przegląd ocen

Czekaliśmy na więcej?

Mass Effect: Andromeda zanotowało burzliwy okres przedpremierowy, z szeroką krytyką animacji i błędów. Równie chaotycznie wyglądają oceny w opublikowanych właśnie recenzjach. Trudno określić ogólne wnioski autorów, choć najczęściej chwalona jest walka, a narzekania dotyczą właśnie usterek i dialogów.

„Udana i wciągająca przygoda w kosmosie. Zabrakło być może zapadających w pamięć zadań pobocznych i większego dopracowania, lecz wyjątkowy klimat, różnorodne światy, towarzysze oraz związane z nimi misje, a także rewelacyjna walka, czynią tę grę godną polecenia” - głosi nasza recenzja Mass Effect: Andromeda.

1

Pewnie czytają recenzje

Dużo mniej ciepłych słów mają do powiedzenia koledzy z Wielkiej Brytanii, którzy nazwali nowy tytuł „prawdopodobnie najgorszą grą RPG w historii BioWare”.

„Na wiele sposobów, Andromeda sprawdza się tylko połowicznie. Treści jest mnóstwo, ale jakość jest mieszana. Światy i walka wypadają świetnie, ale dialogi i misje już mniej, a te pierwsze elementy nie kompensują w pełni pozostałych. Gra nie ucieknie od swoich wad, ale cierpliwi odkrywcy znajdą w ciemności kilka gwiazd” - obrazowo podsumowuje GameSpot.

„Mam mieszane odczucia. Nie brakuje problemów, a sfera techniczna - choć nie rujnuje zabawy - często odwraca uwagę. Ale nadal myślę o postaciach i tajemnicach świata. Jeśli mam oceniać stan, w jakim się znalazłem po zakończeniu przygody, to Andromeda spełnia oczekiwania, choć droga była wyboista” - zauważa autor serwisu Polygon.

„Mass Effect: Andromeda to zakrojona na szeroką skalę gra action RPG w kilkoma ciekawymi momentami przypominającymi najlepsze chwile z oryginalnej trylogii, energetycznym systemem walki i fantastycznymi efektami dźwiękowymi, pomagającymi kretować atmosferę sci-fi” - dodaje IGN, narzekając dalej na dialogi i brak wyróżniających się postaci.

Podobne odczucia ma PC Gamer, choć autor zauważa, że „Andromeda to nadal więcej niż suma części składowych. Jako krytyk mogę wskazać, co się nie sprawdza, co mogło być lepsze, a co zdecydowanie powinno być, po dziesięciu latach i czterech odsłonach serii. Ale mogę też docenić wprowadzone poprawki, przyjemność płynącą z lepszego systemu walki i pełnego, spektakularnego świata sci-fi do odkrycia.”

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Mass Effect: Andromeda zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Premiera w Polsce już w czwartek, 23 marca.

Reklama

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...