Eurogamer.pl

Podwodny survival horror Narcosis zadebiutuje 28 marca

Na PC i Xbox One.

Deweloperzy z niezależnego studia Honor Code poinformowali, że Narcosis - osadzony pod wodą survival horror - zadebiutuje 28 marca na PC i konsoli Xbox One. W planach są też wydania na inne platformy.

Na komputerach osobistych tytuł ukaże się w wersji z polskimi napisami. Gra tworzona jest także z myślą o rzeczywistości wirtualnej, konkretnie zaś o zestawie Oculus Rift.

01

Pod wodą można się natknąć na groźne zwierzęta

Produkcja początkowo powstawała, jako projekt studencki, ale ostatecznie przekształciła się w coś znacznie większego.

W Narcosis twórcy przedstawią wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Pokierujemy poczynaniami odzianego w ciężki skafander nurka, który pracuje na dnie Oceanu Spokojnego. W wyniku katastrofy bohater zostaje uwięziony w morskich głębinach.

Głównym zadaniem jest wydostanie się z podwodnej pułapki, co oczywiście nie jest takie proste. Problemem jest ograniczony zasób tlenu, który szybciej zużywa się w miejscach o większym ciśnieniu, a także w sytuacjach stresogennych związanych z wysiłkiem czy otrzymywanymi obrażeniami.

Brak powietrza odbije się na organizmie nurka. Dojdzie do zaburzenia wzroku, słuchu i orientacji czasoprzestrzennej, co w efekcie wywoła surrealistyczne wizje i halucynacje. Próbkę tych ostatnich przedstawia najnowszy trailer.

Dodatkowym problemem jest sam skafander bohatera, przypominający „kroczącą trumnę”. Ważący kilka ton strój znacząco utrudnia poruszanie się.

Poza tym nurek zmierzy się z „upiornymi przedstawicielami głębinowej fauny i flory”. W starciu z roślinami, rybami i innymi zwierzętami postać skorzysta z trzech przedmiotów - noża, latarki i flary.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...