Eurogamer.pl

Dodatek do Kerbal Space Program zaoferuje edytor zadań

Oraz zestaw historycznych misji.

Studio Squad zapowiedziało Making History Expansion - pierwszy płatny dodatek do wydanej w 2015 roku niezależnej strategii Kerbal Space Program.

W produkcji gracze zajmują się projektowaniem i budowaniem statków kosmicznych, a następnie wysyłaniem ich w kosmos - na orbitę lub inne planety. Rozgrywka jest skomplikowana, wymaga odpowiednich obliczeń i dbałości o szczegóły.

01

Wycieczka w kosmos

Daty premiery oraz ceny DLC na razie nie podano. Więcej szczegółów na temat wydania pakietu twórcy ujawnią w późniejszym terminie.

Rozszerzenie wprowadzi do gry edytor umożliwiający tworzenie własnych misji, którymi później podzielimy się z innymi graczami. Autorzy podkreślają, że narzędzie jest proste w obsłudze.

Przygotowując własne zadanie, nie tylko umieścimy na planszy wybrane elementy, ale też nałożymy różnorakie ograniczenia związane z czasem, zasobami paliwa czy liczbą dostępnych podzespołów i części. Dodamy też niespodziewane wydarzenia.

W skład DLC wejdzie jeszcze zestaw misji inspirowanych historycznymi próbami eksploracji kosmosu. Weźmiemy więc udział między innymi w pierwszym lądowaniu na Księżycu.

Rozszerzenie przyniesie ze sobą również system punktowy. Gra oceni każdorazowe podejście do danego zadania - osiągnięty wynik porównamy z rezultatami znajomych.

Nie zabraknie też porcji dodatkowych przedmiotów do konstruowania statków. Pojawią się między innymi nowe zbiorniki paliwa, adaptery, owiewki i moduły sterujące - wszystko inspirowane amerykańskimi i sowieckimi programami kosmicznymi.

Do tego specjalny spadochron, który przyda się w przypadku awaryjnej ewakuacji wysyłanego w kosmos wirtualnego astronauty.

Kerbal Space Program dostępne jest na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...