Eurogamer.pl

Super Mario Run w przyszłym tygodniu zadebiutuje na Androidzie

Do tego aktualizacja wersji iOS.

Nintendo potwierdziło ostatecznie, kiedy Super Mario Run ukaże się na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. Datę premiery ustalono na następny czwartek, 23 marca.

Jednocześnie tego samego dnia odsłona iOS zostanie zaktualizowana do wersji 2.0. Twórcy przygotowali nowe postacie oraz poziom 1-4 do odblokowania - jeśli ukończymy jedno z wyzwań Bowsera. Obecnie za darmo dostępne są tylko trzy etapy.

1

Trzy screeny z gry

Super Mario Run debiutowało w grudniu 2016 roku, ale wyłącznie na sprzęcie Apple. Nintendo tłumaczyło opóźnienie na Androidzie kwestiami „bezpieczeństwa”, a więc powszechnym na tym systemie piractwem.

Opcje zabawy w aplikacji to standardowa kampania World Tour, w której celem jest oczywiście uratowanie księżniczki. Łącznie otrzymujemy 24 poziomy w 6 światach, różniących się stylem oprawy.

W Toad Rally staramy się pobić najlepsze wyniki naszych znajomych, ustalane w szeregu wyzwań. Zdobyte punkty przeznaczamy na rozwój własnej „bazy” - to ostatni tryb.

Rozgrywka przypomina popularne mobilne produkcje z Raymanem - Mario biegnie w prawo, a gracz musi stukać w ekran, by bohater skakał. Postać sięgnie tym wyżej, im dłużej przytrzymamy palec w miejscu.

Wersję testową Super Mario Run pobrać można za darmo, by sprawdzić trzy (wkrótce cztery) pierwsze poziomy, fragment walki z bossem i rzucić okiem na dwie pozostałe opcje zabawy.

Za pełną wersję musimy już zapłacić 10 euro (ok. 43 zł).

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...