Eurogamer.pl

Sprzedaż gier i konsol w USA w lutym: na czele PS4 i For Honor

Dobry wynik Resident Evil 7.

Firma NPD Group podała wyniki sprzedaży w lutym, na najważniejszym rynku wirtualnej rozrywki - w Stanach Zjednoczonych. Największą popularnością cieszyło się For Honor, choć trwa także trend spadkowy w obszarze wydatków na sprzęt.

W sklepach zostawiono „tylko” 204 miliony dolarów na urządzenia zaliczane do kategorii hardware. To o 30 procent mniej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Za taką redukcję odpowiadały głównie konsole, gdzie przychody spadły o 82 proc.

Sytuacja powinna poprawić się w przyszłym miesiącu, gdy NPD poda marcowe wyniki - obejmujące udany debiut Nintendo Switch.

Jeśli o hardware mowa, to największą popularnością ponownie cieszyło się PS4. Sprzęt nie był jednak jedynym spadającym segmentem. Podobnie jest z grami konsolowymi (14 procent mniej niż w lutym 20016 r.), tytułami na PC (26 proc. mniej - zaledwie 25 mln dol.) oraz akcesoriami (21 proc. mniej).

Ogólnie cały rynek wirtualnej rozrywki w USA zmniejszył się rok do roku o 21 procent, z poziomu 918,7 mln dol. do 724 mln.

1

Honorowe zwycięstwo

Co interesujące, w oczekiwaniu na Switch zanotowano także zwiększone zainteresowanie Nintendo 3DS. Nowe modele kolorystyczne sprawiły, że sprzedaż przenośnej konsoli wzrosła o 77 procent w porównaniu ze styczniem.

Zobacz: For Honor - poradnik i najlepsze porady

Ogólnie należy jednak przyznać, że luty nie obfitował w większe premiery. Wydano For Honor, które zajęło pierwszą lokatę pomimo zaledwie 12 dni w sklepach. Druga znacząca nowość ubiegłego miesiąca - Nioh - jest dziewiąta.

Poniżej dziesięć najpopularniejszych gier w Stanach Zjednoczonych w lutym (według przychodów ze sprzedaży, nie liczby egzemplarzy):

 1. For Honor
 2. Resident Evil 7
 3. Grand Theft Auto 5
 4. NBA 2K17
 5. Call of Duty: Infinite Warfare
 6. Rainbow Six Siege
 7. Madden NFL 17
 8. Battlefield 1
 9. Nioh (bez wersji cyfrowych)
 10. Overwatch (bez sprzedaży przez Battle.net)
Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

 • Wczytywanie...