Eurogamer.pl

Phoenix Point - mroczny teaser nowej gry współtwórcy serii X-COM

Walka w turach i otwarty świat.

Julian Gollop - współautor popularnej serii X-COM - przypomina o swoim najnowszym projekcie. Krótki teaser Phoenix Point nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat gry, ale na pewno generuje ciarki na plecach.

Nadal nie znamy platform docelowych czy daty premiery. Za prace odpowiada studio Snapshot Games, które wspomniany producent założył razem z Davidem Kaye na potrzeby Chaos Reborn, wydanego w 2015 roku.

1

Pierwszy screen z gry

Julian Gollop jest jednym ze współtwórców X-COM - cyklu strategii turowych, w których gracze stawiają czoła najeźdźcom z kosmosu kierując tytułową organizacją.

Phoenix Point stawia na podobne założenia, a opis produkcji z czerwca ubiegłego roku jest co najmniej intrygujący:

„To gra w stylu XCOM w nowoczesnej oprawie i z taktycznymi elementami współczesnych odsłon od Firaxis, z akcją w otwartym świecie i strategicznym podejściem znanym z oryginalnego X-COM” - wyjaśniał sam twórca przed targami E3.

Ujawniony wtedy screen (powyżej) faktycznie przypominał nieco akcję z ostatnich odsłon taktycznej serii, z szansą na trafienie w procentach i charakterystycznym ujęciem kamery.

Jak podano, przeciwnikiem będą sporych rozmiarów potwory. Wzorem cyklu Fallout będziemy mogli podobno celować w poszczególne odnóża i części ciała, lecz generowani proceduralnie wrogowie zmutują, by odpowiadać na nasz posunięcia.

W prace zaangażowany jest kompozytor muzyki oryginalnego X-COM - John Broomhall - a także Jonas Kyratzes, scenarzysta The Talos Principle.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!