Eurogamer.pl

Nintendo Switch bez usługi Virtual Console w okresie premiery

Tylko nowe gry w dystrybucji cyfrowej.

Przedstawiciele Nintendo poinformowali, że system emulacji Virtual Console nie będzie dostępny na Nintendo Switch w okresie premiery.

Firma poinformuje o planach związanych z usługą dopiero „w przyszłości” - nie wiadomo, czy bliższej, czy też bardziej odległej.

Switch debiutuje już 3 marca i zaoferuje wyłącznie tradycyjny eShop, czyli platformę cyfrowej dystrybucji. Gracze znajdą tam tylko nowe tytuły.

W ubiegłym roku Eurogamer informował, że Nintendo pracuje nad systemem emulacji GameCube'a na konsoli Switch. Wygląda jednak na to, że projektanci potrzebują więcej czasu.

Według nieoficjalnych doniesień z grudnia, deweloperzy pracują już nad pierwszymi tytułami z GameCube, które zostaną udostępnione na Switch w ramach emulacji. Są to Super Mario Sunshine, Luigi's Mansion oraz Super Smash Bros. Melee.

Warto przypomnieć, że usługi sieciowe na nowej konsoli Nintendo będą płatne - podobnie jak na PS4 czy Xbox One - od jesieni. W ramach abonamentu gracze mają otrzymywać gry ze starszych platform japońskiej firmy. Prawdopodobnie wtedy uruchomione zostanie Virtual Console.

Na więcej szczegółów musimy poczekać. Tymczasem, nasi koledzy z Eurogamera opublikowali materiał wideo, w którym przyglądają się konsoli Nintendo Switch.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...