Eurogamer.pl

Ujawniono grafiki z anulowanej gry RPG od Sony Santa Monica - raport

Projekt science-fiction.

W 2014 roku studio Sony Santa Monica - twórcy God of War - przeszło przez falę zwolnień po anulowaniu nowej produkcji na PS4, rozwijanej podobno przez lata. Nieoficjalnie mówiło się o tytule Darkside, elementach RPG oraz świecie science-fiction, ale szczegółów nie znamy.

Teraz w sieci pojawiły się jednak grafiki pochodzące rzekomo właśnie z tego projektu. Obserwujemy futurystyczne gadżety, dziwne stworzenia, ludzi w zaawansowanych kombinezonach oraz fantastyczne jednorożce z wojownikami uzbrojonymi w miecze.

Ilustracje ujawnił lider zespołu odpowiedzialnego za obrazy koncepcyjne. Ten pracował nad grą przez niemal trzy lata. Pliki znalazły się w portfolio dewelopera, lecz zostały szybko usunięte. Jak jednak wiadomo, w sieci nic nie ginie - co potwierdza ta galeria.

1
2

Sony Santa Monica zajmuje się obecnie restartem serii God of War, w którym to Kratos zajmie się edukacją swojego syna. Dlaczego skasowano jednak produkcję science-fiction? Nieoficjalnie mówiło się, że przeszkodziła niechęć w konkurowaniu z Destiny.

Równie możliwe, że Sony nie chciało tworzyć konkurencji dla swojego Horizon Zero Dawn od Guerrilla Games, także stawiającego na futurystyczne tony. Oficjalnych powodów zapewne nigdy nie poznamy.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...