Eurogamer.pl

The Wardrobe czerpie inspiracje z Monkey Island i Sam & Max

Gra już dostępna na Steamie.

Adventure Productions wydało na Steamie przygodówkę The Wardrobe, czerpiącą inspiracje z popularnych klasyków, takich jak Monkey Island czy Day of the Tentacle.

Otrzymujemy więc ręcznie rysowaną oprawę, mechanikę polegającą na wskazywaniu i klikaniu oraz sporą dawkę czarnego humoru, a także setki nawiązań do współczesnej popkultury.

1

Jak w domu

Produkcja kosztuje obecnie 12,74 euro (ok. 56 zł). Do 22 lutego obowiązuje 15-procentowa przecena.

Fabuła opowiada historię dwójki przyjaciół. Ronald i Skinny wybrali się na piknik, gdzie nie brakowało śliwek. Drugi z kolegów nie wiedział jednak, że jest uczulony na ten popularny owoc, co poskutkowało nagłym zgonem.

Skinny powstaje jednak ze zmarłych, zamieniony w szkielet i na zawsze uwięziony w szafie Ronalda. Aby uratować duszę znajomego, musimy skłonić go do przyznania się do tego, co zaszło na dramatycznym pikniku.

Łącznie deweloperzy przygotowali ponad 40 skomplikowanych i złożonych teł oraz sporo postaci niezależnych - tych ostatnich jest ponad 70.

Do tego mnóstwo zabawnych dialogów, sporo zagadek do rozwiązania oraz dziesiątki obiektów do podniesienia i spróbowania „wszystkiego na wszystkim”.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...