Eurogamer.pl

For Honor - tryb Potyczka: najlepsze taktyki i pomysły na zwycięstwo

Jak zwyciężać w pojedynkach dwóch na dwóch.

Jednym z trybów w For Honor jest Potyczka. To rodzaj zabawy bliźniaczo podobny do trybu Pojedynek. Tym razem na arenie nie ściera się dwóch zawodników, ale czterech, podzielonych na dwie drużyny. To dość kontrowersyjny tryb, gdzie zazwyczaj każdy z graczy zajęty jest w danym momencie jednym przeciwnikiem.

W momencie pokonania jednego wroga z jakiejkolwiek drużyny na arenie pozostaje trzech graczy. Dość naturalnym, jeśli zależy nam na zwycięstwie, jest biegnięcie na pomoc koledze, ale grając w Potyczkę z żywymi przeciwnikami często będziesz świadkiem zachowania czysto honorowego.

Wówczas pierwszy z graczy, który wcześniej pokonał swojego przeciwnika, przypatruje się walce z boku, a wkracza jedynie wtedy, gdy jego kolega został zabity. Pozostawiamy ten aspekt indywidualnej ocenie każdego z gracza. Pamiętaj, że jeśli twoi przeciwnicy nie przedstawiają takiego zachowania, odpłacaj się pięknym za nadobne.

013

Zawsze możesz mieć nadzieję na zachowania honorowe, ale na pewno nie licz na nie z góry.

Jeśli jednak kwestię honoru zostawiłeś gdzieś dalej, pamiętaj, że pozostając na arenie samemu nie musisz rzucać się od razu na obydwu przeciwników. Choć jest to bardzo ryzykowne, to przez krótką chwilę możesz wskrzesić swojego kolegę. Trwa to jednak kilka sekund, podczas których jesteś zupełnie bezbronny.

Potyczka w For Honor - jak wygrywać zespołowo

- Na samym początku rundy gracze ustawieni są w ten sposób, aby byli ustawieni bliżej jednego z przeciwników. Początek rozgrywki może więc sprawiać wrażenie, jakby był to tryb Pojedynku. W większości przypadków będziesz zatem pojedynkował się z jednym graczem, a twój kolega z drugim.

- W pewnym momencie jednak któraś z drużyn zostanie osłabiona i będziesz miał do czynienia z jednym przeciwnikiem lub sam będziesz reprezentował resztki po własnej drużynie. W takim przypadku raczej ciężko mówić o dużych szansach na sukces, chyba że zachowałeś sporą ilość energii.

- Jeśli naciera na ciebie dwóch przeciwników, bezwzględnie skoncentruj się na tym, który ma mniejszą ilość zdrowia. Zlikwidowanie go w pierwszej kolejności sprawi, że równowaga na arenie zostanie przywrócona, a twoje szanse znowu się zwiększą.

- W zależności od tego, w którym miejscu poległ gracz z twojej drużyny, możesz zaryzykować sprint w jego kierunku, aby go wskrzesić. Jak jednak wspomnieliśmy już na wstępie, jest to działanie bardzo ryzykowne, zwłaszcza gdy poluje na ciebie dwójka wrogich graczy. Mogą cię wówczas skutecznie odciąć z dwóch stron.

014

Nie zawsze się wygrywa. Po pokonaniu cię zawsze możesz oglądać poczynania kolegi z drużyny.

- Z kolei gdy to ty pokonałeś pierwszy nieprzyjaciela, możesz pomóc swojemu koledze. Jeśli jednak jesteś honorowy, to pilnuj przynajmniej zwłok pokonanego gracza, aby w razie potrzeby odciąć drogę pozostałemu przy życiu wrogowi, który może zechcieć spróbować wskrzeszenia kolegi.

- Siłą rzeczy ten tryb skupia się na zlikwidowaniu drugiej drużyny. Dobrze jest więc pomóc czasami koledze, który wciąż zmaga się z przypisanym do niego przeciwnikiem. Jeśli zechcesz wspomóc go swoim orężem, staraj się nie zachodzić wroga od tej samej strony, co kolega, gdyż w takim wypadku przeciwnik będzie mógł wciąż parować niektóre z twoich ciosów.

Spis treści: For Honor - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- For Honor - tryb Dominacja: taktyka, cel, co warto wiedzieć

- For Honor - tryb Pojedynek: jak wygrywać, najlepsze strategie

- For Honor - tryb Bitwa: jak grać, główny cel, używanie talentów

- For Honor - tryb Eliminacja: taktyki, cel, jak wygrywać

- Podchodzenie do pozostałego przy życiu wroga od tyłu lub z boku daje niemalże gwarancję jego pokonania. Oczywiście, zdarzają się gracze - wbrew pozorom dosyć często - którzy mają od nas większe doświadczenie i z powodzeniem są w stanie pokonać dwóch graczy, nie zyskując tym samym zbyt wielu obrażeń.

- Tym bardziej więc proponujemy pozostawienie sentymentów z boku i pomoc cierpiącemu koledze. Oraz liczenie na to, że jeśli to on pokona swojego przeciwnika pierwszy, przybiegnie nam z pomocą. Ta kwestia bywa jednak różna, dlatego warto jest mieć kogoś znajomego do gry.

- Jeśli więc nie grasz z kimś anonimowym, przypisanym automatycznie przez wyszukiwarkę gier, koniecznie zatroszczcie się o komunikację głosową. Będziesz mógł wówczas na bieżąco ustalać taktyki oraz kolejne ruchy, a także podsuwać propozycje działań swojemu kompanowi. To znacznie zwiększa szanse na zwycięstwo w trybie Potyczki.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...