Eurogamer.pl

For Honor - tryb Pojedynek: jak wygrywać, najlepsze strategie

Jak wygrywać potyczki jeden na jednego.

Dostępne tryby w For Honor może powalają na kolana swoją liczbą, ale twórcy nad ilość postanowili przełożyć jakość, co znajduje znakomite odzwierciedlenie w Pojedynku, czyli śmiertelnej walce jeden na jednego. Tryb ten już w momencie trwania dwóch testów beta zdobył olbrzymią popularność, co daje się odczuć także po premierze gry.

Założenia są bardzo proste. Oto przed sobą, na niewielkiej arenie, staje przed sobą dwóch niebezpiecznych wojowników. Pojedynek może trwać minimalnie trzy, a maksymalnie pięć rund, a zwycięża ten, który jako pierwszy wygra większość możliwych pojedynków, czyli właśnie trzy.

Każda runda ma miejsce na innej arenie, a podczas ich trwania nie można używać talentów, które są na ten moment zablokowane. W trybie Pojedynku liczą się zatem tylko umiejętności i znajomość ataków oraz obrony. Większość aren posiada co najmniej jedno miejsce, w którym przeciwnika można wypchnąć z areny. Skutkuje to automatycznym zwycięstwem rundy.

011

Areny w trybie Pojedynku nie są zbyt duże, ale wciąż pozostawiają sporo miejsca do najważniejszych manewrów.

Pojedynek jest bardzo trudnym trybem, ale stanowi esencję całej gry. Jeśli grasz z botami, nawet na najwyższym poziomie trudności, ciężko będzie ci osiągnąć perfekcję, dlatego zachęcamy do rozgrywania pojedynków z żywymi graczami. Oczywiście treningi z botami są jak najbardziej wskazane, mogą posłużyć jako nauka kombosów i ruchów przed poważnymi potyczkami.

Pojedynek w For Honor - jak pokonać przeciwnika

- Pamiętaj, że w grze występuje aż dwunastu grywalnych bohaterów w trzech frakcjach. Przetestować możesz wszystkich bez konieczności wydawania ciężko zarobionej stali, ale tylko zrekrutowanie któregoś z nich za 500 jednostek pozwoli na jego konfigurowanie i zmianę niektórych statystyk.

- Sprawdź możliwie najwięcej postaci, gdyż nigdy nie wiadomo, która przypadnie ci najbardziej do gustu i będzie pokrywać się najlepiej z twoimi taktykami i stylem gry. Jeśli nie lubisz postaci powolnych, na pewno nie powinieneś decydować się na samuraja Shugoki. Z kolei gdy wolisz zadawanie ciężkich ciosów, możesz pomyśleć o postaci Drengr, który jest przedstawicielem wikingów.

- Naukę postaci rozpoczynaj zawsze od ruchów defensywnych. To one są istotniejsze w odnoszeniu zwycięstwa. Nawet jeśli obudzisz się w środku nocy i będziesz w stanie wyrecytować wszystkie ataki Egzekutora, to nieznajomość jego zachować defensywnych spowoduje, że będziesz cały czas przegrywał. Atak, nawet najprostszy, prędzej czy później wejdzie na twojego przeciwnika, a gdy będziesz się przed nim skutecznie bronił, połowa sukcesu za tobą.

- Bronić się będzie także twój przeciwnik. To właśnie z tego powodu kolejną rzeczą, której powinieneś się nauczyć stosunkowo szybko, to przełamywanie gardy wroga, a także wykonywanie ogłuszenia oraz obalenia, o ile dana postać pozwala wykonać w prosty sposób takie ruchy. Wiedząc, jak przełamać skutecznie gardę oraz bronić się przed takimi ruchami ze strony przeciwnika, wypuszczanie ataków pozostanie już formalnością.

- Wypróbowanie wszystkich lub chociaż większości postaci wiąże się również z poznaniem ewentualnych przeciwników i ich ataków. Widząc przed sobą danego bohatera będziesz wiedział, czego się można po nim spodziewać i lepiej przygotujesz się do nadchodzącego starcia.

012

Areny są bardzo zróżnicowane. Podczas pojedynków poznasz każdy klimat uwzględniony w grze.

- Rozgrywając pojedynki w trybie sieciowym da się zauważyć dwa sposoby na rozpoczęcie walki. Niektórzy gracze pędzą przed siebie na złamanie karku i zasypują nas gradem ciosów, inni podchodzą spokojnie, czekają cierpliwie na wystosowanie pierwszych, skutecznych ciosów. Poniżej spróbujemy podpowiedzieć ci, czym tacy gracze się charakteryzują.

- Na szybko atakujących powinieneś mieć w zanadrzu dobrą znajomość defensywy swojej postaci. Skuteczna obrona sprawi, że wroga postać straci kondycję, a ty naładujesz w ten sposób pasek zemsty. Po aktywowaniu tego trybu twoje ciosy będą zadawać większe obrażenia i będą trudne do przełamania, a ty odzyskasz także część swojego zdrowia. Nie czekaj zatem z aktywacją trybu zemsty. Włącz go od razu, gdy będziesz miał taką możliwość.

- Dużo trudniejszymi przeciwnikami są ci, którzy do pojedynku podchodzą powoli i spokojnie. To oznacza, że przeciwnik będzie próbował cię wyczuć, aby dostosować swoją taktykę najlepiej, jak potrafi. Wykorzystaj ten czas do zrobienia dokładnie tego samego. Kluczowe może być wykonywanie uników, gdyż nigdy nie wiadomo, w którym momencie wróg postanowi zaatakować.

- Wobec takich przeciwników sam powinieneś starać się być nieprzewidywalny. Zmieniaj kierunki i rodzaje ataków, a także rozgrywaj każdą rundę w innym stylu. Sprawiaj w ten sposób, że przeciwnik będzie skołowany, a jego próby przestawienia się na inną taktykę wykorzystuj na swoją korzyść.

- Nie ma uniwersalnych ataków czy strategii. Na arenie musisz cały czas dopasowywać się do zaistniałej sytuacji. Wykazuj się cierpliwością i wyciągaj wnioski ze swoich porażek. Każde zwycięstwo, nawet te najłatwiejsze, sprawia radość, ale to z przegranych pojedynków będziesz mógł wyciągnąć najwięcej wniosków. Nie zrażaj się zatem i dużo ćwicz.

Spis treści: For Honor - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- For Honor - obrona, podstawy defensywy

- For Honor - tryb Potyczka: najlepsze taktyki i pomysły na zwycięstwo

- For Honor - tryb Dominacja: taktyka, cel, co warto wiedzieć

- For Honor - tryb Bitwa: jak grać, główny cel, używanie talentów

- For Honor - tryb Eliminacja: taktyki, cel, jak wygrywać

- Wykorzystuj ukształtowanie terenu. Gdy tylko nadarzy się okazja, spróbuj wypychać nieprzyjaciela za arenę w przepaść lub dowody. Zwycięstwo zostanie automatycznie przypisane tobie. Wykonuj również pchnięcia na ściany i inne elementy otoczenia, aby wyprowadzić przeciwnika z równowagi.

- Kontroluj kondycję. Sprawdzaj jakie ruchy zabierają ci pasek kondycji najmocniej, a gdy zbliży się on do zera, odskocz lub odbiegnij od przeciwnika i postaraj się chwilę poczekać, aby się zregenerował. Gdy twoja kondycja spadnie do zera, stracisz równowagę i upadniesz, stając się tym samym bezbronnym celem. Wykorzystuj ten moment także wtedy, gdy zdarzy się to przeciwnikowi.

- Zwracaj uwagę na możliwości przeciwnika. Jeżeli rozgrywa rundę powolnym bohaterem, a ty posiadasz szybkiego, możesz nawet biegać po takich miejscach areny, gdzie nie będzie cię dobrze widać. Zwiększasz szansę na zaskoczenie wroga z innej strony. Pamiętaj, że pojedynek jeden na jednego to nie tylko koncentracja na nieprzyjacielu. Nie obawiaj się ruszyć z miejsca.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...