Eurogamer.pl

Godzina rozgrywki z Prey

Czysty gameplay, bez komentarza.

Na kanale DualShockes opublikowano pełną godzinę rozgrywki z Prey. Materiał przedstawia początek przygody, a więc i zalążek fabuły. Ostrzegamy przed drobnymi spoilerami.

Również mieliśmy okazję przetestować nową grę studia Arkane - Artur podkreślił, że produkcja z powodzeniem czerpie inspiracje z serii BioShock czy Deus Ex.

Prey rozpoczyna się, gdy bohater trafia z Ziemi na stację kosmiczną. Prowadzone są tam eksperymenty na niebezpiecznych kosmitach, którzy potrafią przybierać wygląd przedmiotów użytku codziennego.

W pewnym momencie coś idzie jednak nie po myśli naukowców, a obcy wymykają się spod kontroli. Bohater musi poradzić sobie w niesprzyjających okolicznościach.

Podstawą rozgrywki jest eksploracja oraz walka. Na arsenał złożą się tradycyjne karabiny i strzelby, ale też promień laserowy i działko, którym nie tylko zranimy wrogów, ale również zatkamy dziury w rurach z gazem i stworzymy prowizoryczne stopnie, po których wejdziemy wyżej.

Prey debiutuje 5 maja na PC i konsolach. Deweloperzy zapewniają, że wersja komputerowa będzie zoptymalizowana lepiej niż Dishonored 2.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...