Eurogamer.pl

Pierwsze spojrzenie na panel dotykowy konsoli Switch w akcji

Oraz szybkość stacji dokującej.

Nintendo Switch wyposażone jest w panel dotykowy. Część graczy mogła już o tym zapomnieć, jeśli wziąć pod uwagę dotychczasowe prezentacje tego elementu - a raczej ich brak.

Producent nie chce zapewne komplikować przekazu w mediach, co było jednym z problemów Wii U. Nowa konsola to przede wszystkim urządzenia stacjonarne. Teraz jednak działanie ekranu przenośnego widzimy na materiale wideo z jednego z pokazów Skylanders Imaginators (dzięki, AllGamesDelta).

Pewną ciekawostką jest także szybkość, z jaką obraz przełącza się na telewizor po włożeniu przenośnego urządzenia do stacji dokującej - to tylko kilka sekund.

Nie jest obecnie jasne, czy autor prezentacji w powyższym materiale popełnił błąd i nieco się pośpieszył z pokazem. Jedno jest jednak pewne - Switch posiada panel o rozmiarze 6,2-cala, z rozdzielczością 720p, o czym Eurogamer informował już w październiku.

1

Oto i on, otoczony Joy-Conami

Na oficjalne potwierdzenie musieliśmy czekać do stycznia, do konferencji Nintendo. Nie pokazano jednak żadnych gier włączonych na tym mniejszym ekranie.

Następnie dziennikarze z całego świata mieli okazję własnoręcznie przetestować kilka produkcji, ale - ponownie - panel dotykowy był niedostępny. Nie działało na przykład zarządzanie ekwipunkiem w The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

To dość restrykcyjne podejście, ale ma sens: Nintendo pozycjonuje Switch jako konsolę stacjonarną, nie chcąc zapewne tworzyć zbyt dużej konkurencji dla przenośnego 3DS.

- Jednym z elementów, który musimy zrobić lepiej podczas premiery NX [nazwa kodowa Switch - dop. red.], to lepsza komunikacja na temat przeznaczenia sprzętu - mówił w sierpniu Reggie Fils-Aime, szef Nintendo of America.

Wii U debiutowało, promując głównie kontroler GamePad, przypominający sporych rozmiarów tablet. Użytkownicy mieli już jednak tablety, a gry wykorzystujące możliwości drugiego wyświetlacza były rzadkością. Wygląda na to, że firma nie chce powtórzyć tego błędu.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...