Eurogamer.pl

Pierwsze pół godziny rozgrywki ze zręcznościowego Rime

Platformowe The Witness?

Po długim okresie ciszy i doniesieniach o kontrowersjach, zręcznościowe Rime powróciło do świadomości graczy w ubiegłym tygodniu, wraz z zapowiedzią wersji PC, Xbox One i Switch. Teraz otrzymujemy obszerny fragment rozgrywki.

Tytuł zapowiedziano podczas konferencji Sony na targach Gamescom w 2013 roku. Według pierwotnych założeń, gra miała ukazać się tylko na PlayStation 4.

Wtedy mówiono o grze platformowej z otwartym światem. Nie jest obecnie jasne, na ile te założenia zmieniły się po powrocie studia Tequila Works do niezależności, ale opublikowany przez serwis IGN materiał wideo sugeruje właśnie takie podejście.

Na pewno zmieniła się za to oprawa graficzna. Ta z pierwszych zapowiedzi także była kolorowa, ale bardziej realistyczna. Teraz obserwujemy już pastelową tonację, nieco w stylu logicznego The Witness.

Nadal wcielamy się w małego chłopca, który budzi się na tajemniczej wyspie i rozpoczyna jej eksplorację, zajmując się skakaniem przez przeszkody terenowe.

W rozwiązywaniu zagadek istotną rolę odgrywać mają czynniki, takie jak oświetlenie, dźwięk, perspektywa oraz czas - to kolejne nawiązanie do The Witness.

Kluczowe wydają się być rozmieszczone w terenie statuetki zwierząt. Jest też sympatyczny lisek i płynny cykl dnia i nocy.

Premiera w maju.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...