Eurogamer.pl

Diluvion - gra o podwodnej eksploracji z datą premiery

Inspirowana powieściami Verne'a.

Firma wydawnicza Gambitious poinformowała, że gra Diluvion od studia Arachnid Games zadebiutuje już 2 lutego, zachęcając graczy do eksploracji podwodnych głębin.

Produkcja zmierza na PC i jest już dostępna w przedsprzedaży na Steamie, w cenie 17 euro (ok. 75 zł). Zadbano o polskie napisy.

1

Nasza jednostka w porcie

Akcję umieszczono w uniwersum inspirowanym powieściami Juliusza Verne'a. W wyniku tajemniczej katastrofy ludzkość zostaje uwięziona w podwodnym świecie, pod nieprzeniknioną taflą lodu.

Gracz wybiera jedną z dziewięciu jednostek i rusza eksplorować okolicę, starając się przetrwać w trudnych warunkach, ale także zdobyć przy okazji nieco skarbów.

Sytuację poza okrętem obserwujemy w trzech wymiarach, ale możemy też przełączyć się na widok załogi. Musimy dbać o potrzeby marynarzy i zarządzać rozbudową statku.

Pod wodą nie brakuje niebezpieczeństw, czy to w postaci innych kapitanów, czy też potworów. Równie duże znaczenie ma też balansowanie surowcami: racjami i tlenem.

Odkryjemy zapomniane porty, frakcje, opowieści i sekrety. Możemy nawet zbudować własną bazę wypadową, mieszczącą nieco większą flotę.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...