Eurogamer.pl

Destiny 2 - wszystko, co wiemy

Premiera, platformy, pierwsze szczegóły.

Destiny 2 nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane, ale wiele sprawdzonych źródeł - które w przeszłości przekazywały między innymi informacje na temat zawartości do pierwszego Destiny - ujawniło pewne szczegóły dotyczące gry. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze wiadomości na temat sequela.

Destiny to strzelanka science-fiction z naciskiem na grę online. Użytkownicy tworzą bohatera i wykonują szereg misji w różnych lokacjach - na Ziemi, na Księżycu czy też na planetach, takich jak Mars i Wenus. Gracze mogą tworzyć grupy z dwójką towarzyszy.

Struktura zabawy przypomina ograniczone MMO. Są też instancje oraz rajdy, w których walczy się z wieloma oponentami oraz bossami. Nie zabrakło rywalizacji PvP.

d21

W oczekiwaniu na Destiny 2...

Premiera i platformy

Choć data premiery Destiny 2 nie jest znana, to przedstawiciele Activision potwierdzili jakiś czas temu, w raporcie finansowym, że sequel zadebiutuje w 2017 roku.

Według doniesień serwisu Kotaku, gra miała ukazać się wcześniej - w 2016 roku. Plany prac nad drugą częścią strzelanki okazały się jednak dosyć chaotyczne, głównie przez to, że wydawca nie mógł zdecydować się, jak rozwiązać kwestię wspierania i przyszłości oryginału. Ubiegłoroczne rozszerzenie Rise of Iron powstało rzekomo jako „zastępstwo” dla pełnoprawnego sequela.

Kotaku informuje, że nad kontynuacją pracuje większość deweloperów ze studia Bungie, co oznacza ponad 750 osób. Prace wspomaga nie tylko Vicarious Visions, ale także High Moon Studios.

Pierwsza odsłona Destiny dostępna jest na PS3, X360, PS4 oraz Xbox One. Deweloperzy nie wspierają jednak już wersji na konsole poprzedniej generacji, co jasno sugeruje, że sequel nie trafi na starsze platformy.

Destiny 2 - według zaufanych źródeł Kotaku - trafi nie tylko na PlayStation 4 i Xbox One, ale także na PC. Deweloperzy z Bungie wielokrotnie podkreślali, że chcieliby, aby Destiny było dostępne także na komputerach. Na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać.

Oczywiście, jak wszystkie wydawane w przyszłości gry, również Destiny 2 z pewnością otrzyma wsparcie dla nowych konsol - PS4 Pro oraz nadchodzącego Xbox Scorpio.

Rozgrywka, najważniejsze informacje

Destiny 2 będzie osobnym, samodzielnym produktem, który powstaje w oparciu o nową wersję silnika graficznego studia Bungie. Twórcy oraz wydawca potwierdzili to w ubiegłym roku, podczas rozmów z inwestorami. Przed premierą Destiny sugerowano bowiem, że to właśnie pierwsza część będzie stale rozwijana i nie doczeka się tradycyjnego sequela (jak choćby World of Warcraft) - plany najwidoczniej uległy zmianie.

Ranking Gier 2016 Co przegapiłeś? Ranking Gier 2016

Szczegóły na temat rozgrywki pozostają nieznane, ale twórcy nie chcą rewolucjonizować podstaw rozgrywki, które spodobały się rzeszom użytkowników. Możemy spodobać się podobnego, świetnego modelu strzelania i wielu elementów ekwipunku do zdobycia.

Nieoficjalnie mówi się, że Activision chce, by Destiny 2 było tym, czym dla Blizzarda była premiera Diablo 2 - sequelem znacznie rozwijającym założenia pierwszej produkcji, nawet jeśli oznacza to porzucenie lokacji, postaci i atrakcji z pierwowzoru.

Sequel ma podobno postawić na gęściej zaludnione obszary, z miastami, posterunkami i zadaniami ciekawszymi od patroli z Destiny. Do tego zaimplementowany ma zostać system wyszukiwania kompanów do rajdów.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...