Eurogamer.pl

Fanowski remaster Tomb Raider: The Last Revelation poprawi tekstury

I nie tylko.

Grupa twórców modyfikacji pracuje nad Tomb Raider: The Last Revelation HD, starając się poprawić wygląd tej klasycznej gry zręcznościowej.

Prace są obecnie na wczesnym etapie, a cały projekt ujawniono dopiero 30 grudnia ubiegłego roku. Są już jednak pierwsze screeny oraz opis ogólnych założeń.

1

Od lewej: remake i oryginał

Większość prac pochłonie oczywiście przygotowanie tekstur w wyższej rozdzielczości dla większości powierzchni w grze, ale w planach są także bardziej szczegółowe obiekty oraz kolejne efekty (dynamiczna mgła, ładniejsze cienie i sprite'y).

Na oficjalnej stronie mowa także o „dodatkowych elementach rozgrywki”, ale w tym przypadku deweloperzy nie podają jeszcze detali.

Tomb Raider 4: The Last Revelation to czwarta odsłona zasłużonej serii od Core Design. Produkcja debiutowała w 1999 roku, przenosząc akcję głównie do Egiptu.

Okres prac nad tym tytułem oznaczał także dość interesujące przemiany w samym studiu, które podczas prac nad tytułem było na skraju wyczerpania.

2

Od lewej: remake i oryginał

Pod koniec fabuły Lara wybiera sie do Gizy. Wspomina się na Wielką Piramidę, by wkrótce znaleźć się w świątyni Horusa. Po wyczerpującej potyczce z samym bogiem udaje jej się uciec, choć widzimy, jak spada z dół, a wokół niej zawala się świątynia. Wygląda na to, że nie żyje.

- Wiedzieliśmy, że będą z tego problemy, ale to był moment oczyszczenia - wspomina Andy Sandham, autor scenariusza, w naszym obszernym artykule na temat losów Core Design.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...