Eurogamer.pl

Nintendo NX „zmieni znaczenie konsoli stacjonarnej i przenośnej”

Uważają twórcy serii Pokémon.

Kilka miesięcy temu pojawiły się nieoficjalne informacje, wedle których Nintendo NX może być hybrydą konsoli stacjonarnej i przenośnej. Doniesień jeszcze nie potwierdzono, ale szef The Pokémon Company zasugerował, że są prawdziwe.

01

Tsunekazu Ishihara, który stoi na czele firmy odpowiedzialnej za rozwój serii ze słynnymi stworkami, w wywiadzie udzielonym dziennikowi Wall Street Journal wypowiedział się na temat najnowszej platformy japońskiego koncernu.

- NX próbuje zmienić znaczenie konsoli stacjonarnej lub przenośnej - tłumaczy. W jaki sposób? Tego już menedżer nie zdradził.

Pod koniec lipca Eurogamer dowiedział się jednak - opierając się na kilku niezależnych źródłach - że opracowywane przez japońską firmę urządzenie będzie przenośnym sprzętem z odłączanymi kontrolerami.

W wersji mobilnej NX zadziała jak potężny handheld z własnym wyświetlaczem. Nasi rozmówcy wskazywali, że konsola wyposażona ma być w złącza umożliwiające podłączenie padów.

Co nie mniej ważne, urządzenie będzie można ponoć podpiąć do telewizora poprzez specjalną stację dokującą. Dzięki temu posłuży, jako bardziej „tradycyjny” sprzęt do grania.

Ishihara dodał jednocześnie, że jego firma zamierza przygotować na NX produkcje z Pokémonami w rolach głównych, choć oczywiście żadnych informacji na temat gier nie ujawnił.

Mimo że na razie o Nintendo NX wiemy niewiele, konsola ma już wyznaczoną przybliżoną datę premiery - sprzęt zadebiutuje w marcu przyszłego roku.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...