Eurogamer.pl

Nintendo NX będzie „tańsze, niż spodziewa się większość odbiorców”

Nieoficjalne doniesienia.

Według angielskiego serwisu MCV, jedną z większych zalet konsoli Nintendo NX będzie cena urządzenia, która ma pozytywnie zaskoczyć użytkowników.

„Spekulacje w sieci wskazują, że odbiorcy spodziewają się ceny niższej niż cena dostępnych już konsol, ale według doniesień naszych źródeł, urządzenie będzie tańsze, niż spodziewa się większość” - pisze Ben Parfitt.

„To sprzęt wycelowany w masowego odbiorcę. Nintendo bez wątpienia planuje dopasować do niego odpowiednią dla masowego odbiorcy cenę”.

Parfitt zauważa także, że „startowa cena Wii U była błędem, którego Nintendo nie chce powtórzyć”.

Najczęściej wymienianym w internetowych dyskusjach zakresem cenowym konsoli NX jest suma od 250 do 300 dolarów. Jeżeli wierzyć doniesieniom MCV, można założyć, że NX kosztować będzie około 200 dolarów.

We wtorek Eurogamer ujawnił, że Nintendo NX to przenośna konsola z odłączanymi padami. Nośnikami danych mają być kartridże. Sprzęt będzie można podłączyć do telewizora, by cieszyć się rozgrywką na dużym ekranie.

Konsolę napędzi Tegra, mobilny procesor Nvidii - najprawdopodobniej lepszy niż ten zastosowany w Shield Android TV czy tablecie Google Pixel C.

NX ma zostać ujawnione we wrześniu, a premierę zaplanowano na marzec 2017 roku.

Reklama

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...