Eurogamer.pl

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Ścieżki przeznaczenia

Zadanie dodatkowe, w którym Geralt musi wykazać się pięcioma cnotami, które odblokują mu cenny miecz.

Misję możesz rozpocząć po przeczytaniu odpowiedniej wiadomości (Wezwanie na próby cnoty) na jednej z tablic ogłoszeniowych. Aby rozpocząć zadanie musisz udać się na wyspę znajdującą się na środku jeziora na zachodzie (#1 na mapie).

Po dotarciu na miejsce zlokalizuj małe jeziorko i podejdź do medytującego na jego środku człowieka, z którym rozpocznij rozmowę. Dowiesz się o znajdującym się tu mieczu, który może zdobyć tylko osoba posiadająca pięć cnót. Po zakończeniu rozmowy podejdź do pięciu głazów z prawej i przeczytaj informacje na temat cnót. Następnie będziesz musiał dowieźć, że Geralt je posiada, a uda ci się to dokonując odpowiednich wyborów w trakcie gry.

m009

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

Do zdobycia jest w sumie pięć cnót:

  • Hojność - przed rozpoczęciem zadania Przemiana kiedy odwiedzi cię chłopiec z listem od Yen podaruj mu drobną sumę pieniędzy
  • Mądrość - zdobędziesz je, jeśli bez rozlewu krwi rozwiążesz konflikt w zadaniu Braterska miłość.
  • Honor - tę cnotę możesz zdobyć godząc się na pojedynek konny z księciem Anseisem w misji Pieśń rycerskiego serca lub rozwiązując zadanie Bohater narodowy
  • Waleczność - zyskasz ją po pokonaniu Gregoira z Gorgony w turnieju rycerskim w ramach zadania dodatkowego Pieśń rycerskiego serca
  • Współczucie - w zadaniu Beuclairskie Safari pomóż hrabiemu zdobyć zdjęcia dla córki lub w zadaniu Bestia z Toussaint daruj życie szarlejowi, po walce na arenie.

Uwaga - może się okazać, że w przypadku gry zaimportowaną postacią Geralt będzie już automatycznie posiadał niektóre z cnót. Ponadto możliwe, że również inne działania przyczyniają się do zdobywania poszczególnych cnót.

Po zdobyciu wszystkich cnót wróć do pustelnika i rozpocznij z nim rozmowę. Powie ci, że możesz zdobyć miecz leżący na dnie jeziora, jeśli okażesz się godnym rycerzem, który będzie w stanie pokonać ostatniego przeciwnika.

d038

Unikaj ataków rywala, skracaj dystans i samemu wyprowadzaj serie ciosów

Okaże się, że chodzi o samego pustelnika. Kiedy będziesz gotów powiedz mu o tym, a po chwili rozpocznie się walka. Przede wszystkim wykonuj uniki przed jego magicznymi atakami - wirem wodnym oraz wodnym pociskiem. Staraj się, jak najszybciej do niego zbliżyć i zadać kilka ciosów (obrazek powyżej). Nie wykonuj zbyt długich serii, bo przeciwnik w końcu cię zablokuje i wyprowadzi kontratak. Ponadto uważaj na możliwość teleportowania się rywala. Skup się na unikach, a potem na zadawaniu ciosów - trzymając się tej taktyki pokonasz go dość szybko.

Po walce obejrzyj animację końcową i podnieś legendarny miecz Aerondight.

Następnie: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Rekonstrukcja

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Komentarze (7)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...