Eurogamer.pl

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Ceremonia

Misja główna, w której na Geralta czeka odznaczenie za swoje zasługi.

Zadanie włączy się automatycznie po ukończeniu misji Tesham Mutna, tylko w przypadku gdy Syanna przeżyła spotkanie z Bestią lub jeśli wybrałeś wariant z odwiedzeniem Ukrytego w ramach zadania Między światami.

W trakcie przygotowań (#1 na mapie) do odznaczenia Geralta wywiąże się rozmowa z Regisem. Zasugeruje, żeby odwiedzić pucybuta (#3 na mapie), który przekazywał Dettlaffowi listy. Możesz przystać na propozycję wampira i wybrać się na miejsce od razu, powiedzieć, że do niego dołączysz lub zignorować jego sugestie. Warto dodać, że może mieć to wpływ na zakończenie gry.

Jeśli zdecydowałeś się odwiedzić chłopca z Regisem, to skieruj się za dnia do wschodniej części miasta (#3 na mapie). Dowiesz się od niego o czterech żebrakach, którzy dostarczyli mu listy. Chłopiec powie ci również, że znajdziesz ich prawdopodobnie w pobliskim schronisku.

m030

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

Skieruj się tam razem z Regisem i rozpraw się z dwójką mężczyzn, chcących przepędzić żebraków. Następnie poczekaj do posiłku w trakcie którego Geralt przechwyci list z nazwiskiem piątej ofiary, jaką miała zabić bestia. Okaże się, że miała nią być sama księżna. Jeśli chcesz wyjaśnić sprawę do końca, to udaj się teraz do miejsca przetrzymywania Syanny (#2 na mapie).

Wejdź do wskazanego budynku i udaj się na piętro, gdzie spotkasz strażnika. Po krótkiej rozmowie przekonasz go, aby wpuścił cię do kobiety. Porozmawiaj z Syanną od której możesz uzyskać informacje na temat tego, co nią kierowało. Następnie opuść celę i udaj się do Damiena (#4 na mapie).

Uwaga - jeśli wykonałeś zadanie Dawno, dawno temu i zdobyłeś dla Syanny wstążkę, to możesz z nią teraz porozmawiać o jej siostrze i o wybaczeniu jej. Rozmowa ta będzie miała wpływ na zakończenie.

Jeśli doprowadziłeś śledztwo do końca możesz mu powiedzieć, że Syanna planowała zamach na swoją siostrę. Po rozmowie z nim udaj się na ceremonię wręczenia odznaczenia Geraltowi. W jej trakcie otrzymasz spore wynagrodzenie oraz obejrzysz jedno z zakończeń. Jakie? To już zależy od podjętych w trakcie gry decyzji.

Następnie: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Wszystkie zakończenia

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...