Eurogamer.pl

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Jeśli nie chcesz mojej zguby...

Misja dodatkowa, w której możemy pomóc pewnemu rycerzowi zdobyć serce ukochanej.

Nieopodal ścieżki (#1 na mapie) natkniesz się na rycerza Francois, który rozbił mały obóz. Podejdź do niego i rozpocznij rozmowę, a dowiesz się, że „zbiera siły" na pokonanie pewnego potwora (grotnika), co poprzysiągł swojej ukochanej.

Możesz powiedzieć, że mu pomożesz albo odmówić. W drugim przypadku rycerz ruszy do groty sam, ale możesz mu towarzyszyć i dołączyć do niego po dotarciu na miejsce. Po znalezieniu się w jaskini skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów i przyjrzyj się czerwonym kwiatom z lewej.

m010

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

Następnie zlokalizuj drewnianą kołyskę i poruszające się korzenie, znajdujące się tuż przy niej. Z lewej strony przy ścianie znajdziesz też narzędzia i zwłoki niemowlęcia. W międzyczasie w bestiariuszu pojawi się wpis, z którego dowiesz się, że grotnik jest podatny dwimerytowe petardy, olej na relikty oraz znak Igni.

Podpal znakiem Igni kilka okolicznych kwiatów, a po chwili na arenę wkroczy grotnik na 45 poziomie doświadczenia. Jest to dość powolny przeciwnik, który posiada jednak zdolność teleportowania się oraz przyzywania zabójczych roślin plujących jadem (archespory), przed którym wykonuj uniki. Możesz niszczyć rośliny, ale lepiej skupić się na unikach, doskakiwaniu do grotnika, kiedy skorzysta z teleportu (uważaj, żeby nie wpaść w wyrastające korzenie) i atakowaniu go (obrazek poniżej).

d024

Kiedy tylko grotnik się przemieści doskakuj do niego i zadawaj ciosy

Dobrze jest wzmocnić się przy tym znakiem Quen, ponieważ jeśli rywal cię trafi, to stracisz sporo życia, a tak zapewnisz sobie ochronę. Staraj się więc stale pozostawać w ruchu, doskakiwać do grotnika, gdy wychodzi spod ziemi i szybko atakować najlepiej od tyłu.

Pamiętaj przy tym, że walczysz z rycerzem, którego stan zdrowia znajduje się z lewej strony - jeśli nie będziesz go asekurował to może zginąć. Jeżeli jednak działałeś szybko i nie dopuściłeś do zgonu Francoisa, to otrzymasz od niego 150 koron. Ponadto możesz namówić go, aby wziął trofeum z potwora i wrócił z nim do narzeczonej, bo na rycerza się nie nadaje. Druga opcja, to zgarnięcie trofeum i nie zabranianie znajomemu dalszej walki z kolejnymi potworami.

Następnie: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: O czym szepczą grzyby

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...