Eurogamer.pl

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Bohater narodowy

Misja dodatkowa, w której rozwiązujemy sprawę zaginionych "klejnotów" z posągu ważnej persony.

Zadanie pojawi się w dzienniku po przeczytaniu ogłoszenia na jednej z wielu tablic informacyjnych stojących w miastach i wsiach. Twoim pierwszym celem będzie porozmawianie z kuratorem sztuki (#1 na mapie), który przebywa Toussaint

Kurator zaprowadzi cię do posągu lokalnego bohatera, któremu ktoś ukradł... przyrodzenie. Twoim celem będzie odnalezienie brakującego elementu. Zapytaj zleceniodawcę kto mógł to zrobić oraz kiedy się to stało. Dowiesz się, że genitalia zostały skradzione co najwyżej kilka godzin temu.

m008

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

Po rozpoczęciu śledztwa skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów - przyjrzyj się miejscu kastracji oraz plamie krwi z lewej strony. Następnie udaj się w lewo i zlokalizuj brzeszczot w narożniku z lewej (za donicą) oraz kawałek płaszcza zaczepiony o drewniany element z kwiatami.

Następnie zacznij podążać za zapachem, który wyczujesz przy płaszczu. Po dość długiej drodze dotrzesz do drzwi jednego z budynków (obrazek poniżej). Wejdź do niego i weź udział w dość nietypowej scence, która zostanie przerwana przez wkroczenie do środka zazdrosnego męża. Możesz rozwiniętym znakiem Aksji przekonać go, aby odszedł lub stanąć z nim do walki na pięści (kontratakuj, gdy wyprowadza długie sierpowe ciosy).

d023

Zapach z płaszcza doprowadzi cię do jednego z budynków

Następnie staniesz przed wyborem czy zgodzisz się na zatrzymanie genitaliów przez złodzieja, czy też mu je odbierzesz. W pierwszym przypadku otrzymasz 50 koron oraz obietnicę kolejnych, jeśli wrócisz po tygodniu. Kurator nie będzie zadowolony, a ty nie otrzymasz kolejnej nagrody, ponieważ okaże się, że Hughes umarł, jak stwierdzi Geralt przynajmniej szczęśliwy.

Druga opcja to odebranie zguby od razu, a trzecia to pożyczenie ich na jeszcze jeden dzień. Wróć do 24 godzinach i odbierz je od leciwego kochanka, po czym zwróć kuratorowi sztuki. W obydwu przypadkach otrzymasz od niego posążek Reginalda.

Następnie: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadania poboczne: Jeśli nie chcesz mojej zguby...

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Komentarze (1)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...