Eurogamer.pl

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Awantura o wino - Belgaard

Misja dodatkowa, w której pomagasz nowemu właścicielowi lub właścicielom zaprowadzić porządek w zakupionej winnicy.

Zadanie to pojawi się po rozwiązaniu problemów Matyldy lub Liama w misji Awantura o wino. Rozpoczniesz je również, jeśli udało ci się rozwiązać zagadkę tego, kto stoi za sabotowaniem winnic w zadaniu Awantura o wino: Nieczysta gra. Warto dodać, że jeśli udało ci się pogodzić obydwie strony konfliktu, to otrzymasz zapłatę od Liama i Matyldy, a za udzielenie im pomocy w tym przypadku będziesz mógł wytargować kolejną zapłatę.

Rozpoczynasz w winnicy Belgaard (#1 na mapie). Twoim celem będzie uporanie się z kłopotami występującymi w pięciu miejscach. W pierwszym (#2 na mapie) spotkasz grupę endriag - walcz z nimi z włączoną tarczą Quen, jeśli chcesz możesz wzmocnić broń olejem na insektoidy. Na koniec wysadź w powietrze gniazdo potworów.

m018

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

W drugim przypadku (#3 na mapie) natkniesz się na skolopendromorfy - potwory żyjące pod ziemią. Atakuj je z aktywną tarczą Quen, kiedy się spod niej wysuną albo używaj na nich znaku Yrden, który chwilowo je unieruchomi. Uważaj, gdy po kilku ciosach potwory zwijają się w kłębek, bo po chwili wyprowadzą szybki atak, więc warto zawczasu nieco się od nich oddalić.

d036

W pierwszej kolejności rozpraw się z łucznikami

W trzecim miejscu (#4 na mapie) natkniesz się na człowieka pojmanego przez bandytów. W pierwszej kolejności rozpraw się z łucznikami (obrazek powyżej), a potem pojedynczo eliminuj kolejnych rywali. Uwolnionym człowiekiem okaże się kowal, który zaoferuje ci swoje usługi.

W następnym punkcie (#5 na mapie) zaatakują cię dwa skolopendromorfy. W ostatnim punkcie (#6 na mapie) czeka cię walka z oszluzgiem. Uważaj na jego ogniste ataki oraz ciosy wyprowadzane skrzydłami - najlepiej atakować go od tyłu. Kiedy jest w powietrzu możesz strącać go przy pomocy kuszy lub znaku Aard.

Po wykonaniu wszystkich prac wróć do Liama lub Matyldy (jeśli ich pogodziłeś to do pary) i odbierz nagrodę. Jeśli współpracują, to po trzech dniach będziesz mógł odwiedzić ich ponowie w celu odebrania jeszcze jednej nagrody - wina, któremu możesz nadać własną nazwę.

Następnie: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Braterska miłość

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Komentarze (2)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...