Eurogamer.pl

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poszukiwania: Rynsztunki arcymistrzowskie

Jak zacząć poszukiwania rynsztunków w dodatku.

Dodatek Krew i Wino oferuje kolejny poziom wiedźmińskich rynsztunków - arcymistrzowski. W celu rozpoczęcia poszukiwań arcymistrzowskich rynsztunków udaj się do warsztatu Zdravko Fertnera w Toussaint (#1 na mapie poniżej), który jest zbrojmistrzem poszukującym arcymistrzowskich schematów wiedźmińskich zbroi. Zdravko opowie ci swoją historię oraz zdradzi szczegóły pięciu wiedźminów ze szkół: Wilka, Gryfa, Kota, Niedźwiedzia i Mantikory, przy ciałach których powinieneś znaleźć poszukiwane schematy.

Po poznaniu każdej z historii w dzienniku pojawi się pięć zadań dodatkowych związanych z pięcioma rynsztunkami. Wystarczy, że uda ci się skompletować wszystkie schematy chociaż jednego z nich, a aktywujesz zadanie dodatkowe o nazwie Więcej niż mistrz. Aby je wykonać wróć ze schematami do warsztatu Zdravko, który za wykonanie ich kopii zapłaci ci 500 koron. W ten sposób zakończysz również wspomnianą misję.

m006

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk

Lista poszczególnych rynsztunków arcymistrzowskich:

Jak wykonać arcymistrzowski przedmiot?

Po zdobyciu schematu danego przedmiotu (np. Arcymistrzowskiego stalowego miecza Wilka z Kaer Morhen) udaj się z nim do Zdravko i w trakcie rozmowy wybierz opcję dialogową - Chciałbym wykonać przedmiot.

r00

Zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu. Z lewej strony wybierz przedmiot, który chcesz stworzyć (#1 na obrazku pokazuje wspomniany miecz). Jeśli posiadasz odpowiednie składniki, to pod nazwą przedmiotu zobaczysz wyświetlony na zielono komunikat Posiadasz składniki. Jeżeli jakichś ci brakuje, to pojawi się czerwony napis Brakuje składników.

Po zaznaczeniu danego przedmiotu w panelu na środku pojawią wymagane do jego stworzenia składniki (#2 na obrazku powyżej). Możesz najeżdżać na nie kursorem, aby zobaczyć ich nazwy. Poniżej (#3 na obrazku) zobaczysz informację, jakie bonusy przysługują ci za poszczególną ilość przedmiotów w danym zestawie, natomiast na dole (#4 na obrazku) pojawi się cena wykonania danego przedmiotu i możliwość jego zakupu.

Na ostatnim panelu z prawej (#5 na obrazku) możesz zapoznać się ze szczegółowymi statystykami przedmiotu, który masz zamiar stworzyć.

Czy potrzebuję rynsztunek mistrzowski, by wykonać rynsztunek arcymistrzowski?

I tak, i nie. Aby wykonać arcymistrzowski rynsztunek Mantikory lub arcymistrzowski rynsztunek Wilka (nazwany tutaj dodatkowo z Kaer Morhen), NIE będziesz potrzebował żadnych innych rynsztunków. W przypadku Niedźwiedzia, Kota i Gryfa wymagane są rynsztunki na poziomie mistrzowskim, które możesz odnaleźć w Velen, Novigradzie oraz Skellige - pełny opis znajdziesz w naszym poradniku do Wiedźmina 3.

Skąd brać brakujące składniki?

Większość składników służących do tworzenia arcymistrzowskich przedmiotów nie różni się niczym od tych z podstawowej części i dodatku Serca z kamienia. Nowym elementem są sztaby wzbogaconego dwimerytu, które możesz kupić bezpośrednio u Zdravko.

Jeśli dany czeladnik posiada w swoich zbiorach brakujący składnik, to wystarczy najechać na niego w polu brakujących składników (#2 na obrazku) i wcisnąć klawisz odpowiedzialny za kupno. Jeśli posiadasz odpowiednią ilość pieniędzy, to towar nabędziesz w ten sposób automatycznie.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...