Eurogamer.pl

Hitman - Egzamin końcowy

Poznaj sposoby na ukończenie egzaminu końcowego.

Egzamin końcowy to zadanie podobne do pierwszego, treningowego, ale o znacznie szerszym wachlarzu możliwości. Nie znajdziesz tu bezpośrednich podpowiedzi, a ścieżek ukończenia misji jest tu nieco więcej. Wciąż jednak to arena treningowa, którą musisz ukończyć, aby otrzymać dostęp do pierwszego, pełnoprawnego zadania.

Wyzwania

 • Cichy zabójca - Zlikwiduj Jaspera Knighta; Zabij tylko cele; Ukryj wszystkie ciała; Nie daj się zauważyć.
 • Żadnych śladów - Zlikwiduj Jaspera Knighta; Upewnij się, że żadne ciała nie zostaną znalezione.
 • Tylko garnitur - Zlikwiduj Jaspera Knighta; Ukończ misję bez zmiany przebrania.
 • Mechaniczne podejście - Zlikwiduj Jaspera Knighta pozorując wypadek, będąc przebranym za mechanika.
 • Porażający pokaz slajdów - Spraw, żeby oficer KGB poraził prądem cel, kiedy będzie majstrował przy projektorze.
 • Nie ten slajd - Poraż Jaspera Knighta prądem, kiedy zacznie sprawdzać projektor.
 • Topiąc jego smutki - Zlikwiduj Jaspera Knighta poprzez utopienie.
 • Cichy zabójca, tylko garnitur - Zlikwiduj Jaspera Knighta; Zabij tylko cele; Ukryj wszystkie ciała; Nie daj się zauważyć; Zrób to wszystko nie zmieniając przebrania.
 • Lekki ból głowy - Zlikwiduj Jaspera Knighta zrzucając na niego reflektor.
 • Bujając w obłokach - Zabij Jaspera Knighta, pozorując wypadek z katapultą.
 • Ochrona bez skrupułów - Zlikwiduj Jaspera Knighta za pomocą pistoletu, będąc przebranym za pracownika ochrony.
 • Śnieżyca na Syberii - Zlikwiduj Jaspera Knighta korzystając z karabinu szturmowego, będąc przebranym za radzieckiego żołnierza.

Opcja 1: Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jest to ścieżka dość prosta, w której sabotować będziesz katapultę myśliwca. Tak naprawdę najtrudniejszym aspektem tego zadania będzie przejście przez pierwszy posterunek strażników i zdobycia ubrania umożliwiającego dostanie się na teren wojskowy. Twoim celem jest Jasper Knight, ochraniany przez naprawdę pokaźne ilości żołnierzy i ochroniarzy.

Miej na uwadze, że podsłuchiwanie czyichś rozmów będzie automatycznie odblokowywać kolejne możliwości ukończenia zadania. Opisywany sposób będzie miał początek razem z podsłuchaniem dwóch strażników w skrajnie lewym obszarze misji, począwszy od jej startu. Myśliwiec może posłużyć do ewakuacji twego celu, ale najpierw musi sprawdzić systemy bezpieczeństwa, w tym katapulty.

Jak dokonać sabotażu katapulty?

Aby sabotować katapultę, najpierw zakradnij się do budki po prawej stronie od startu, poczekaj na odpowiedni moment, gdy dwóch strażników po sąsiedzku nie będzie spoglądać w twoją stronę, a następnie rusz do budki. Obezwładnij strażnika, szybko przebierz się w jego ubrania, a następnie pozostaw jego ciało na miejscu i po prostu wejdź na teren bazy.

004

Wchodząc do budki musisz wyczuć odpowiedni moment

Teraz musisz zapoznać się z protokołem bezpieczeństwa, który umożliwi ci dalsze działanie. Wejdź do bazy trzymając się lewej strony, dzięki czemu nie wzbudzisz najmniejszych podejrzeń. Dokumenty znajdziesz na skrzyni nieopodal myśliwca. Uważaj na niektórych strażników, którzy mają nad głowami białą kropkę. Mogą cię łatwo rozpoznać.

005

Przeczytaj dokumenty nie dając się zauważyć

Aby ruszyć wątek do przodu, musisz zdobyć przebranie mechanika lotniczego. Udaj się zatem na północno-zachodnią część poziomu 0, gdzie obezwładnisz pracownika i przebierzesz się w jego strój. Nieprzytomne ciało ukryj w skrzyni, po czym udaj się w kierunku myśliwca. Aktywuj mechanizm katapulty z drugiej strony samolotu, lecz uważaj na kręcącego się tam mechanika, który może cię rozpoznać.

Po sabotowaniu mechanizmu katapulty od razu udaj się do swojego celu. Powinien kręcić się w okolicy, ale jeśli nie namierzysz go od razu, poszukaj stosownej ikony na mapie. Podejdź do niego (koniecznie w stroju mechanika) i porozmawiaj, a następnie udajcie się razem do myśliwca. Gdy mężczyzna będzie obok, weź notatnik ze skrzyni i wykonaj na nim interakcję, czyli rozpoczęcie procedury bezpieczeństwa.

Teraz wyświetlonym na ekranie przyciskiem aktywuj kolejne polecenia, czyli zapięcie pasów bezpieczeństwa, zlokalizowanie dźwigni katapulty i pociągnięcie jej. W tym momencie odłóż notatnik i czekaj na efektowną animację. Pozbyłeś się swojego celu, więc szybko, ignorując przebieranki, biegnij do miejsca, gdzie rozpoczynałeś misję. Odblokowałeś pierwsze zadanie główne.

Opcja 2: List żelazny; Ostateczne warunki; Za poległych towarzyszy

Te trzy możliwości na swój sposób się uzupełniają i łączą, dlatego możemy wykonać je za jednym zamachem. List żelazny aktywujesz udając się na poziomie 0 do czegoś w rodzaju sekretariatu. Podsłuchasz tam rozmowę dwóch osób, po których dowiesz się o planach ucieczki Jaspera Knighta. Jeśli chcesz zdobyć slajdy, musisz najpierw zdobyć przebranie żołnierza.

Najłatwiej będzie to zrobić przy wschodniej ścianie na zerowym poziomie, gdzie jeden z pilnujących żołnierzy może łatwo zostać odciągnięty od obowiązków. W tym celu rzuć monetą w kierunku małego składziku ze skrzyniami i paletami, ówcześnie kryjąc się za jakąś osłoną. Jeśli żołnierz zainteresuje się hałasem, szybko zneutralizuj go, a następnie przebierz się i przeciągnij ciało w mniej widoczne miejsce. Musisz zrobić to bardzo szybko, aby nie zauważył tego żaden z kompanów.

Teraz wróć do recepcji, gdzie podsłuchiwałeś rozmowę i odbierz slajdy. Przejdź na górny poziom i podejdź do projektora, gdzie umieścisz slajdy, tym samym kończąc pierwszą możliwość.

Teraz czas na Ostateczne warunki. Rozpoczniesz ją podnosząc notatkę dla dowództwa KGB dwa biurka dalej od projektora. Po przeczytaniu treści dokumentu będziesz musiał zdobyć przebranie oficera KGB. Ten kręci się po całej bazie, często w towarzystwie twojego celu. Na razie jednak odpuśćmy tę możliwość i skoncentrujmy się na ostatniej. W tym celu udaj się do szatni na najniższym poziomie, gdzie podsłuchasz rozmowę dwóch mężczyzn.

Spis treści: Hitman - poradnik i opis przejścia

Następnie: Hitman - Paryż, Showstopper: Misje i opis przejścia

Zdobycie butelki wódki w przebraniu żołnierza nie przyniesie ci najmniejszych kłopotów, udaj się w tym celu do skrajnie południowego pomieszczenia na zerowym poziomie. Gdy podniesiesz flaszkę, zanieś ją do sali konferencyjnej i postaw na tacy przy biurku. Opcjonalnie możesz zatruć kieliszki, aby przyspieszyć likwidację swojego celu. Trutkę znajdziesz niedaleko miejsca, skąd wziąłeś butelkę, blisko łazienki.

Teraz możesz rozwiązać problem szachowy Jaspera Knighta. Podejdź do szachownicy i przesuń królową na pole G3. Teraz możemy wrócić do możliwości Ostateczne warunki - poczekaj, aż oficer KGB uda się do toalety. Rusza za nim i szybko obezwładnij, przebierz się w jego ubranie, a ciało włóż do drewnianej skrzyni.

Teraz porozmawiaj ze swoim celem, aby następnie udać się do pokoju radiostacji. W tym momencie możliwość zostanie ukończona, a ty będziesz mógł zabić swój cel w łatwy sposób. Można jednak zrobić to wcześniej i w nieco bardziej efektowny sposób. Podczas oglądania slajdów, wyjdź na zewnątrz najbliższymi drzwiami i przesuń dźwignię odpowiedzialną za zasilanie projektora. Znajduje się ona na ścianie. Wróć do pomieszczenia. Gdy Jasper zacznie grzebać się przy urządzeniu, oficer KGB wyjdzie i włączy zasilanie, rażąc tym samym na śmierć twój cel. Wypadek przy pracy, a agent 47 ma dzięki temu czyste ręce. Oczywiście sam również możesz włączyć prąd w odpowiednim momencie.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

 • Wczytywanie...