Eurogamer.pl

For Honor beta - jak zagrać, najważniejsze informacje

Co warto wiedzieć o grze i testach.

For Honor to zupełnie nowa marka firmy Ubisoft. Pełna wersja gry ukaże się w 14 lutego 2017 roku, ale przed premierą deweloperzy zorganizują kolejne testy - poprzednie odbyły się w grudniu.

Zamknięta beta odbędzie się w dniach 26-29 stycznia.

Podstawą For Honor są zmagania wojowników - rycerzy, samurajów oraz wikingów. To niecodzienne połączenie pozwoliło twórcom na wprowadzenie różnorodnych stylów walki.

Akcję obserwujemy zza pleców postaci. Toczymy brutalne pojedynki w kilku trybach sieciowych, ale projektanci przygotowują także pełnoprawną kampanię fabularną.

Jak dostać się do bety For Honor

Jedyna szansa na wzięcie udziału w zamkniętych testach For Honor, to zarejestrowanie się na oficjalnej stronie. Ubisoft wyśle specjalne klucze do wylosowanych użytkowników.

Jeżeli jesteśmy w gronie wybranych, to otrzymany klucz należy aktywować w Uplay (PC), lub na PlayStation Store (PS4) czy Xbox Store (Xbox One).

Ubisoft nie zapowiedział jeszcze żadnego konkursu, w którym można byłoby wygrać dostęp do bety. Jak zawsze w takich przypadkach, radzimy uważać na podejrzane wiadomości e-mail. Niewykluczone, że oszuści będą próbować wyłudzić dane niektórych osób, wysyłając sfabrykowane zaproszenia do testów.

Zawartość bety - tryby, klasy postaci

Testy beta pozwolą graczom przetestować prawdopodobnie wszystkich wojowników. Każda z trzech stron konfliktu odda do naszej dyspozycji po czterech bohaterów z różnym uzbrojeniem:

  • Rycerze - strażnik (miecz dwuręczny), pogromca (buława i tarcza), rozjemczyni (dwa miecze), egzekutor (halabarda)
  • Samuraje - kensei (miecz nodahi i ciężki pancerz), orochi (katana i lżejszy pancerz), shugoki (drewniany cep), nobushi (włócznia)
  • Wikingowie - drengr (dwuręczny topór), dróttinn (miecz i tarcza), berserk (dwa topory jednoręczne), walkiria (włócznia i mała tarcza)

Każdy wojownik to nie tylko inna broń oraz pancerz, ale też inny zestaw umiejętności oraz odmienny styl walki. Testy dają szansę na zapoznanie się z systemem postępów umożliwiającym odblokowywanie nowych wzmocnień i broni. Po premierze twórcy wprowadzą kolejne klasy.

Gracze mogą testować rozgrywkę sieciową na kilku mapach - między innymi w samurajskiej twierdzy Overwatch, skandynawskim River Fort oraz zamkowym Citadel Gate. Przygotowano trzy tryby rozgrywki:

  • Dominion - starcia dwóch drużyn składających się z czterech graczy oraz wielu jednostek pomocniczych, które łatwo zlikwidować. Celem jest przejmowanie punktów kontrolnych.
  • Brawl - starcia dwóch par graczy.
  • Duel - pojedynki 1 na 1.

Wojna frakcji

Rejestrując się do testów, możemy wybrać przynależność do jednej z frakcji - jak widać na poniższym obrazku. Dzięki temu, wszystkie nasze działania będą łączone w globalnych statystykach z wynikami innych graczy, którzy wybiorą tę samą frakcję.

forhonorbetascr

Wszystkie zwycięstwa w sieciowych potyczkach będą zaliczane do wspólnego konta naszej frakcji. Grupa, która uzyska najwięcej punktów pod koniec okresu Wojny - zazwyczaj będzie to co najmniej kilka dni - otrzyma nagrody, na przykład w postaci emblematów.

Warto zaznaczyć, że niezależnie od wyboru naszej ulubionej frakcji, do których chcemy przynależeć, w trakcie rozgrywki możemy wybrać dowolnego wojownika - nawet spoza wybranej frakcji. Jeżeli wybierzemy przynależność do wikingów, by zasilać konto frakcji punktami zwycięstw, wciąż możemy grać w pojedynkach jako rycerz czy samuraj. W efekcie przypomina to system wojny frakcji znany z Mortal Kombat X.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...