Eurogamer.pl

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Sezamie, otwórz się: Wiedźmińskie przyprawy

Czy Geralt okaże się dobrym kucharzem?

Misja to jest jedną ze składowych głównego zadania o nazwie Sezamie, otwórz się. Twoim celem jest stworzenie mikstury, która wyeliminuje na pewien czas niektórych strażników przy skarbcu. Wystarczy w zakładce alchemii stworzyć Miksturę na przeczyszczenie - znajdziesz ją na samym dole listy z lewej.

m004

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Do jej przyrządzenia potrzebujesz spirytusu, krwi zgnilca oraz tojadu. Alkohol możesz kupić w sklepach, zgnilce spotkasz na zachód od drzewa wisielców (na północny wschód od kasztelu Wrońce), a tojad znajdziesz przy północno zachodniej części muru zielarza, którego broniłeś niedawno przed rycerzami.

Druga możliwość, to zakupienie wszystkich składników u zielarza. Po ich zdobyciu przyrządź miksturę i udaj się do Oxenfurtu (mapa #2). Skieruj się na wskazany plac i zacznij z pewnej odległości podsłuchiwać rozmowy kolejnych żołnierzy (skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów).

011

Przy trzeciej rozmowie dowiesz się, że kucharz był ostatni widziany na pomoście przy bramie zachodniej (mapa #3). Udaj się w tamto miejsce za dnia i zacznij rozmowę z kucharzem Maartenem (obrazek powyżej). Możesz namówić go do współpracy na dwa sposoby - przekupując sumą 500 koron lub korzystając z rozwiniętego znaku Aksij. Po przekonaniu go zadanie zakończy się.

Następna strona: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Kasiarz

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Poradnik do dodatku

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...