Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Velen: Poszukiwania (zadania dodatkowe)

Krótkie misje związane z poszukiwaniem skarbów w Velen.

Poniżej znajdują się opisy zadań dodatkowych z serii Poszukiwania. To krótkie zadania polegające na odnalezieniu informacji o skarbie, a następnie dotarciu do niego. Najczęściej nagrodą za ten rodzaj misji są cenne przedmioty

Poszukiwania: Czego się nie robi dla złota

Zadanie aktywuje się po przeszukaniu ciała krasnoluda (Mapa #1) znajdującego się na wysepce na południu od Novigradu. Znajdziesz przy nim klucz do skrytki oraz list pokazujący, gdzie znajduje się skarb.

mz082

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, aby namierzyć czerwone ślady z lewej. Zaprowadzą cię w okolice dużego kopca oraz ula z pszczołami. Skrytkę znajdziesz w pobliżu drewnianej konstrukcji, na której wisi ul. Użyj znalezionego klucza, aby ją otworzyć i opróżnić.

Poszukiwania: Zatopiony skarb

Misję aktywujesz po przeszukaniu ciała (Mapa #1) znajdującego się przy nabrzeżu. Znajdziesz przy nim list, który przeczytaj z poziomu ekwipunku.

mz083

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Wyczytasz z niego, że skarb znajduje się pod wodą. Aby go zdobyć wskocz do morza i wyrusz na północ (#2). W zaznaczonym miejscu zanurkuj starając się unikać topielców i dopłyń do skrzyni. Przeszukaj ją i wyjmij znajdujący się w środku miecz.

Poszukiwania: Skarb królowej Zuleyki

Misję aktywujesz po przeczytaniu listu, jaki znajdziesz na plaży (Mapa #1). Zanim się do niego dostaniesz warto oczyścić teren ze sporej ilości piratów, którzy przebywają w okolicy. Po zdobyciu listu przeczytaj ją z poziomu inwentarza.

mz084

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po przeczytaniu listu zacznij płynąć do wskazanego miejsca na północy. Okaże się, że na dnie jest zatopiony statek odwrócony do góry dnem. Musisz wpłynąć do wnętrza i dostać się do skrzyni ze skarbem. Po jej przeszukaniu zadanie zakończy się.

Poszukiwania: Ukryta przystań

Aby rozpocząć zadanie zlokalizuj wrogi Nilfgaardczyka leżące na ziemi w lesie (Mapa #1). Odnajdziesz przy nich dokument, który przeczytaj. Dowiesz się z niego o skarbie znajdującym się na ukrytej przystani.

mz125

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Wyrusz na wschód od ciała, gdzie po kilku krokach znajdziesz małą przystań opanowaną przez utopce. Pozabijaj je i przeszukaj skrzynię stojącą przy drewnianym pomoście. W środku znajdziesz poszukiwany skarb.

Poszukiwania: Jak pech, to pech

W środkowej części Velen natkniesz się na zniszczony wóz oraz ciało (Mapa #1) przeszukaj je i przeczytaj dokument, który przy nim znajdziesz. Przejdź również nieco na zachód, gdzie przy stawie znajdziesz ciało kobiety, a przy niej klucz, który podnieś.

mz126

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Następnie użyj klucza na skrzyni opartej o zniszczony wóz. W środku znajdziesz sporo cennych przedmiotów. Podnieś wszystkie, a wykonasz zadanie.

Poszukiwania: Nieszczęśliwy wypadek

Udaj się w stronę przystani w centralnej części Velen. W wodzie przy kamiennym zboczu zobaczysz ciało mężczyzny (Mapa #1). Przeszukaj je i przeczytaj list, jaki przy nim znajdziesz.

mz127

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po zapoznaniu się z treścią dokumentu wypłyń na środek pobliskiej rzeki i przy pomocy wiedźmińskich zmysłów namierz skrzynię leżącą na dnie. Pilnuje jej kilka utopców, które omiń, po czym dobierz się do skarbu.

Poszukiwania: Z deszczu pod rynnę

Na spalonej farmie Myszyniec (Mapa #1) natkniesz się na kilka ghuli plądrujących okolicę. Zabij je, po czym zlokalizuj wejście do podziemnej piwnicy, do którego prowadzą drewniane drzwi. Zniszcz je mieczem lub znakiem Aksji i wejdź do środka.

mz128

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Na miejscu natkniesz się na zwłoki chłopa. Przeszukaj je i podnieś list oraz klucz do skrytki. Wróć na powierzchnię i zacznij przyglądać się zabudowaniom. Chodzi konkretnie o domek z dachu ze strzechy stojący na wzgórzu. W jego dachu znajdziesz schowek z cennymi rzeczami.

Poszukiwania: Skarb wśród mgieł

Aby rozpocząć poszukiwania skarbu skieruj się na wyspę (Mapa #1) we wschodniej części Velen. Zabij kilka mglaków, które tu spotkasz i przy pomocy wiedźmińskich zmysłów zlokalizuj ciało człowieka oparte o kości potwora. Przeszukaj je i podnieś klucz.

mz129

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Teraz zlokalizuj ślady stóp i zacznij kierować się do miejsca, do którego prowadzą. Na końcu drogi dotrzesz do skrytki leżącej w wodzie. Otwórz ją kluczem i pozbieraj wszystko, co w niej znajdziesz.

Poszukiwania: Niewysłuchana prośba

Zadanie możesz rozpocząć po przeszukaniu ciała na zachodzie Velen (Mapa #1). Uważaj, ponieważ jest ono pilnowane przez cmentarną babę na 28 poziomie doświadczenia. Po dotarciu do zwłok podnieś list i klucz, po czym przeczytaj dokument.

mz131

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Teraz wystarczy skierować się do pobliskich zgliszcz, jakie zostały po spalonym domu i zlokalizować skrzynię z kosztownościami. Otwórz ją kluczem i wyjmij wszystkie znaleziska ze środka.

Poszukiwania: Umarli się nie bronią

Misja aktywuje się po zabiciu bandytów w obozie (Mapa #1) na zachodzie Velen i przeszukaniu ich ciał. Przy jednych zwłokach znajdziesz zapiski rozbójnika oraz klucz. Podnieś obydwa przedmioty i przeczytaj notatki z poziomu inwentarza.

mz132

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po zapoznaniu się z nimi wyrusz do pobliskich ruin na wschodzie (#2). Rozpraw się z bandytami w okolicy, po czym otwórz skrzynię leżącą na ziemi i wyjmij z niej wszystko, co znajdziesz w środku.

Poszukiwania: Nie igraj z bogami

Zadanie staje się dostępne po przeszukaniu ciała człowieka (Mapa #1) leżącego przy kamiennych ruinach na zachodzie Velen. Uważaj, ponieważ cały teren jest wypełniony upiorami, które wyeliminuj wcześniej korzystając ze znaku Yrden.

mz133

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Przeczytaj list, który znajdziesz przy zwłokach i podnieś z ciała klucz do skrytki. Wejdź po schodach na elfich ruin i przygotuj się na odparcie ataku północnicy lub południcy (w zależności od pory dnia i nocy). Pamiętaj, aby walczyć z nią tylko w polu wytworzonym przez znak Yrden, gdyż inaczej nie zadasz jej prawie żadnych obrażeń.

Po walce zniszcz dwie beczki na lewo od schodów i otwórz znajdującą się za nimi skrytkę.

Poszukiwania: Kosztowna pomyłka

Przeszukaj ciało (Mapa #1) znajdujące się w zachodniej części krainy Velen. Znajdziesz przy nim dokument, który następnie przeczytaj z poziomu inwentarza. Dzięki informacjom dowiesz się o skarbie znajdującym się nieco na zachód od brzegu.

mz134

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Udaj się tam i zanurkuj przy wraku dużego okrętu. W pobliżu kręci się sporo utopców, ale postaraj się je ominąć. Po wrakiem na dnie leży skrzynia, którą otwórz zdobytym kluczem. Wyjmij wszystko, co w niej znajdziesz i ukończ misję.

Poszukiwania: Zatopiona skrzynia

Aby rozpocząć poszukiwania skieruj się na wyspę (Mapa #1) w centrum Velen. Na samym jej środku znajdziesz zwłoki. Przeszukaj je i podnieś notatki, które następnie przeczytaj z poziomu inwentarza.

mz135

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Dowiesz się z nich o skrzyni znajdującej się nieco na wschód od wyspy. Wskocz do wody, zanurkuj i dotrzyj na samo dno, gdzie znajdziesz poszukiwany przedmiot. Przeszukaj go, a zadanie zakończy się.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Novigrad: Poszukiwania (zadania dodatkowe)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

Komentarze (1)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...