Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Zlecenie: Smok (Skellige)

Zlecenia wiedźmińskie, w którym polujemy na potwora atakującego krowy i ludzi.

Zlecenie jest dostępna na tablicy ogłoszeń (Mapa #1) we wsi na południu centralnej wyspy. Po jego przyjęciu porozmawiaj ze starszym wioski, który powie ci o dwóch braciach zabitych przez bestię. Skieruj się do chaty, gdzie ciała oczekują na pochówek.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 28
mz112

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Porozmawiaj z matką od której dowiesz się, że potwór zaatakował chłopaków na północ od wioski. Potem przyjrzyj się zwłokom. Geralt dojdzie do wniosku, że nie ma nich śladów ognia. Udaj się na polanę (#2), gdzie zlokalizuj zabitą krowę. Potem po śladach krwi kieruj się do kolejnego punktu, gdzie natkniesz się na zabitego psa. Przyjrzyj mu się i wróć do starszego wioski omówić sprawę przynęty na potwora, którym okaże się widłonóg.

Starszy wioski podaruje ci owcę, z która zacznij iść w kierunku gniazda potwora. Jeśli zwierzę zacznie ci schodzić na jedną stronę, to podbiegnij od tej samej flanki, aby zmieniło kierunek biegu. Kontynuuj w ten sposób, aż dotrzesz pod gniazdo potwora. Po chwili na niebie pojawi się widłonóg, który zaatakuje owcę.

z055

Podpal wroga znakiem Igni i zacznij wyprowadzać ciosy

Podbiegnij szybko do przeciwnika i zaatakuj go. Warto nieco wcześniej skorzystać z tarczy ochronnej (znak Quen) oraz nasmarować miecz olejem na drakonoidy. Aby ułatwić sobie walkę możesz podpalić wroga znakiem Igni, a potem ciachać go mieczem. Pamiętaj, aby obserwować ruchy wroga i odskakiwać, kiedy szykuje się do ataku.

Po bitwie przeszukaj ciało bestii, podnieś trofeum i wróć do starszego wioski po odbiór nagrody. Jeśli powiesz mu prawdę, że przeciwnikiem był widłogon, a nie smok, to otrzymasz od niego mniej pieniędzy. Warto zatem skłamać.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub