Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Zlecenia: Bestia z Hindarsfjall, Zaginiony narzeczony (Skellige)

Zlecenia wiedźmińskie, gdzie musimy pozbyć się przebiegłego potwora i latającej bestii.

Poniżej znajdziesz opisy dwóch zleceń wiedźmińskich. W jednym pomóż rozwiązać zagadkę potwora rozszarpującego ludzi i wojowników, a w drugim sprawdź co stało się z narzeczonym zrozpaczonej kobiety.

Zlecenie wiedźmińskie: Bestia z Hindarsfjall

Misja pojawi się w dzienniku po rozmowie z Thorleifem przebywającym w wiosce (Mapa #1) na wschodzie wyspy Hindarsfjall. Opowie ci o pewnym potworze, który rozszarpuje ludzi oraz wojowników próbujących z nim walczyć.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 16
mz107

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po przyjęciu zlecenia skieruj się do wojowników przebywających w wiosce i wypytaj ich o potwora oraz miejsce, gdzie ich napadł. Po wysłuchaniu ich relacji skieruj się na drogę (#2) na zachód od wsi, gdzie doszło do napaści. Na miejscu natkniesz się na wóz oraz dwa ciała. Przyjrzyj im się, a potem odnajdź ślady prowadzące do lasu i wyrusz wzdłuż nich.

Ślady doprowadzą cię do jaskini. Wejdź do niej i zacznij iść w głąb tunelu. W końcu dotrzesz do groty z kilkoma nekkerami, które zabij. Po chwili na arenę wkroczy przywódca Hagumban. Walka z nim nie różni się zbytnio od pojedynków ze zwykłymi potworami tego typu. Najważniejsze, to unikanie jego ataków i pozostawanie w ciągłym ruchu. Poza szybkością potwór nie dysponuje poważniejszymi atutami.

Atakuj go cały czas. Po zabraniu pewnej części zdrowia przeciwnik zakopie się w ziemi, a na placu pojawi się kilka nekkerów. Zabij je, kontynuuj walkę z Hagumbanem i tak w kółko, aż ostatecznie go pokonasz. Podnieś trofeum i wróć z nim do Thorleifema.

Zlecenie wiedźmińskie: Zaginiony narzeczony

Zlecenie jest dostępne na tablicy ogłoszeń (Mapa #1) we wsi na północno zachodniej wyspie. Po jego przyjęciu udaj się do Kevana przy przystani i porozmawiaj o szczegółach sprawy. Okaże się, że narzeczony siostry zaginął, a twoim zadaniem będzie odnalezienie go.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 19
mz115

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po rozmowie z Kevanem udaj się na północ porozmawiać z siostrą o imieniu Britt. Powie ci, że widziała jak Nils został porwany przez latającego potwora. Udaj się teraz do jaskiń (#2), w których bestia ma kryjówkę. Do środka wejdziesz od strony morza.

Po wejściu zacznij kierować się w głąb jaskini zabijając po drodze napotkane utopce. W trackie śledztwa zwróć uwagę na ciągnący się ślad, łuski potwora oraz pomnik. Okaże się, że potworem jest meluzyna. Wyjdź z jaskini kierując się podłużnym śladem. Na zewnątrz znajdziesz zwłoki Nilsa, którym się przyjrzyj. Po chwili natrafisz na potwora. Przed walką albo na jej początku warto skorzystać ze znaku Quen.

z053

Aby meluzyna spadła na ziemię posługuj się kuszą lub znakiem Aard

Przeciwnik będzie atakował przede wszystkim z powietrza. Najważniejsze jest zatem zrzucenie go na ziemię, gdzie będziesz mógł zadać mu poważne obrażenia. W tym celu najlepiej jest poczekać, aż zacznie na ciebie pikować, a potem strzelić w niego z kuszy albo użyć znaku Aard. Kiedy wróg spadnie na ziemię szybko do niego doskocz i zaatakuj mieczem. Kiedy oderwie się od ziemi ponownie zrzuć go na dół i kontynuuj walkę w ten sposób, aż meluzyna padnie.

Na koniec jak zwykle przeszukaj ciało potwora, zdobądź trofeum i wróć do Kevana po nagrodę. Następnie będziesz mógł poinformować o rozwiązaniu sprawy Brittę i wziąć od niej dodatkowe pieniądze lub zrezygnować z nich i zyskać nieco punktów doświadczenia.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Zaginiony syn (Skellige)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...