Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Skellige: zadania poboczne (cz. 6)

Opis zadania: Ostatnie życzenie, Nithing, Bardzo cenny róg.

Opisy trzech zadań dodatkowych pojawiających się na wyspach Skellige. Jedna z nich wpłynie na naszą przyszłość z czarodziejką Yennefer, druga jest związana z groźną klątwą, a trzecia polega na odzyskaniu pewnego cennego przedmiotu.

Misja poboczna: Ostatnie życzenie

Zadanie pojawia się w dzienniku automatycznie po ukończeniu misji głównej Bezimienny. W trakcie ostatniego dialogu z Yennefer powie ci ona o pewnej sprawie, którą chciałaby z tobą omówić w wiosce Larvik (Mapa #1).

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 15
mz109

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Czarodziejkę znajdziesz lokalnej gospodzie. Rozpocznij rozmowę, a dowiesz się, że potrzebuje pomocy w odnalezieniu Ypsisa, który interesował się mocno ujarzmianiem dżinów. Po przyjęciu zlecenia skieruj się do portu na północy (#2) i wsiądź na pokład łodzi, po czym usiądź na dziobie.

Poczekaj, aż dopłyniecie do wyznaczonego punktu (#3) na północnym wschodzie. Wyskocz z łodzi i zanurkuj na samo dno. Skorzystaj ze zmysłów, aby przyjrzeć się fragmentom okrętu. Okaże się, że nie tego szukacie. Wróć na łódź i poczekaj, aż dopłyniecie do punktu na północnym zachodzie (#4). Na wraku przyjrzyj się puklerzowi, a potem rogowi bojowemu leżącemu na dnie. Tutaj również nie znajdziecie dżina.

z052

Przy trzecim wraku znajdziesz połowę pieczęci

Wróć na łódź i kontynuuj podróż na północny zachód (#5). Ponownie wyskocz na burtę i zanurkuj na dno głębokiego krateru. Przy zniszczonym statku rozejrzyj się za połową pieczęci, którą podnieś, po czym wróć na pokład statku. Oddaj znaleziony przedmiot Yennefer, która przeteleportuje was na mroźny szczyt (#6).

Podejdź do wraku i zacznij się rozglądać przy pomocy wiedźmińskich zmysłów. Wejdź do środka i zejdź schodami na niższy pokład. Przyjrzyj się butom, a potem ciągnącemu się od nich śladowi. Dotrzesz do skrzyni, z którą wejdź w interakcję. W ten sposób odsłonisz zwłoki Amosa Ypsisa. Znajdziesz przy nich drugą część pieczęci. Podnieś ją i wróć z czarodziejką na górny pokład.

Po chwili rozpocznie się walka z dżinnem. W jej trakcie aktywuj tarczę ochronną znakiem Quen, po czym szybko dostawaj się w pobliże przeciwnika i zdawaj tyle ciosów, ile zdołasz. Jeśli wróg pozbędzie cię tarczy, to ukryj się za elementami otoczenia, uruchom ją i przystąp do ataku ponownie. Kontynuuj, aż pasek zdrowia wroga spadnie do zera. Po uczynieniu tego rozpocznie się kolejna scenka z Yennefer.

W jej trakcie musisz zdecydować czy powiedzieć, że nadal ją kochać czy też przestałeś coś do niej czuć.

Misja poboczna: Nithing

Zadanie jest dostępne na tablicy ogłoszeń we wsi Rannvaig (Mapa #1). Po przeczytaniu ogłoszenia skieruj się do Lotara (#2) przebywającego na południowy wschód od twojej pozycji.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 15
mz110

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Lotar okaże się załamanym ojcem, któremu ktoś rzucił śmiertelną klątwę na syna. Nie będzie potrafił wskazać, kto mógł to uczynić. Zacznij od przyjrzenia się Nithingowi, czyli drewnianej figurce, przy pomocy której rzucono klątwę. Zobaczysz, że prowadzą od niej ślady, którymi zacznij podążać.

W trakcie tropienia trafisz na drzewo z fragmentem pachnącego szala. Zacznij kierować się wydawanym przez niego zapachem. Po chwili dotrzesz do wioski, gdzie zapachów będzie zbyt dużo. Podejdź do dziewczyny przy przystani i zapytaj ją o szal. Powie ci, że takowy nosi miejscowa zielarka - Jona.

Udaj się do niej (ma chatę w centrum wsi) i rozpocznij rozmowę. Okaże się, że Jona chce się w ten sposób zemścić na Lotarze, który rzucił ją z dnia na dzień i założył rodzinę z inną kobietą. Powie, że zdejmie klątwę z syna, jeżeli mężczyzna do niej wróci. Wróć do Lotara i przekaż mu informację. W trakcie rozmowy możesz postąpić na dwa sposoby - przekonać go, aby wrócił do Jony lub przerzucić klątwę na nią samą.

W drugim przypadku wypisz na Nithingu imię kobiety, po czym wróć do Lotara po odbiór nagrody.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Skellige: zadania poboczne (cz. 7)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Misja poboczna: Bardzo cenny róg

Misja aktywuje się po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy ogłoszeń (Mapa #1) we wsi na południowym zachodzie wyspy. Po przeczytaniu ogłoszenia udaj się na północ (#2) do obozu bandytów.

mz111

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Rozpraw się z przeciwnikami i rozejrzyj się po obozie. Zwróć uwagę na skrzynię na wzniesieniu. Zajrzyj do niej i wyjmij poszukiwany róg (możesz też przeczytać notatki złodzieja). Następnie wróć z nim do wioski i przekaż znalezisko Mathiosowi.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...