Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Zlecenie: Nawiedzony dom (Novigrad)

Zlecenie wiedźmińskie, w którym rozwiązujemy zagadkę pewnej posiadłości.

Zadanie pojawia się na tablicy ogłoszeń w centrum miasta (Mapa #1). Po jego przyjęciu udaj się do pobliskiej gospody i wejdź po schodach na górę. Na jednej z kanap znajdziesz Kurta Dysarta, z którym rozpocznij rozmowę.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 24
mz067

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Hrabia powie ci o posiadłości, którą niedawno nabył. Według jego ludzi budynek jest nawiedzony. Jeśli chcesz zająć się sprawą, to Kurt podaruje ci klucz, z którym udaj się do rezydencji (#2) na wschodzie. Wejdź do środka i zacznij rozglądać się przy wykorzystaniu wiedźmińskich zmysłów. Warto też zaglądać w podświetlone na żółto regały skrywające książki, pieniądze oraz różne schematy.

Przejdź do pokoju, w którym znajdziesz schody prowadzące na dół. Udaj się w lewo i podejdź do pękniętej ściany, którą zniszcz znakiem Aard. Przejdź przez drewnianą kładkę i podnieś dziennik leżący z prawej. Okaże się, że napisał go Amaverick z Sorano. Przeczytaj go z poziomu inwentarza.

z029

Dźwignia otwierająca drzwi do żywiołaka

Wróć teraz na drewnianą kładkę i zeskocz do wody z lewej. Popłyń przed siebie i wyjdź na kamienne podwyższenie z prawej. Na ścianie zobaczysz dźwignię, którą przestaw. W ten sposób otworzysz zablokowane wcześniej przejście. Wróć do miejsca, gdzie czytałeś dziennik i przejdź przez otwarte drzwi. W sali z żywiołakiem ziemi zniszcz dwie drewniane podpory i użyj znaku Aard na kamieniu po drugiej stronie sali.

Kiedy pozbędziesz się magicznej bariery rozpocznij walkę z żwyiołakiem. Najlepiej jest korzystać ze znaku Quen, wyprowadzać kilka szybkich ataków i odskakiwać przez ciosami przeciwnika. Gdyby cię trafił skorzystaj z tarczy ochronnej ponownie, wykonuj ataki i odskakuj. W ten sposób w końcu uda ci się rozprawić z przeciwnikiem, który posiada sporo wytrzymałości.

Po walce przeszukaj ciało żywiołaka i wróć do Kurta po nagrodę.

Następna strona: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Opiekun lasu (Novigrad)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...