Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 6)

Opisy zadań: Drób w opałach, Nawiedzony dom, Przesyłka kurierska, Sprzedawca fisstechu.

Poniżej znajdują się opisy zadań dodatkowych, których wykonania możesz podjąć się w trakcie pobytu w Novigradzie i jego okolicy. Tym razem Geralt będzie próbował między innymi rozwiązać zagadkę porywanych kur i sprawdzić, co dzieje się w pewnym nawiedzonym domu.

Misja poboczna: Drób w opałach

Zadanie rozpoczniesz po rozmowie z kobietą (Mapa #1) na gospodarstwie. Poskarży ci się, że od kilku dni jakiś potwór porywa i zabija jej kury, co mocno utrudnia życie. Kobieta poprosi cię o rozwiązanie tego problemu.

mz062

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Udaj się po śladach przed siebie, przechodząc przez rzekę (#2). Kontynuuj marsz, aż dotrzesz do grupki sierot, które kradną, aby przeżyć. Po rozeznaniu się w sytuacji wróć do kobiety i zdecyduj czy zaproponujesz jej przygarnięcie dzieci czy też nie. W pierwszym przypadku staruszka przemyśli sprawę, ale nie otrzymasz żadnej nagrody pieniężnej. W drugim Geralt nie podsunie pomysłu przygarnięcia, za co otrzymasz drobną sumę 10 koron.

Misja poboczna: Nawiedzony dom

Zadanie pojawia się na tablicy ogłoszeń w centrum miasta (Mapa #1), jeśli w trakcie misji fabularnej Sen w wielkim mieście nie wypędziłeś bożątka z „nawiedzonego" domu pewnego bogacza.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 11
mz066

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po przyjęciu zadania udaj się pod wskazany adres na południu (#2) i wejdź do środka. Następnie skieruj się schodami na górę, gdzie odnajdziesz bożątko oraz mieszkającą z nim Corine. W ten sposób zadania zakończy się.

Misja poboczna: Przesyłka kurierska

Zadanie rozpocznie się po rozmowie z krasnoludem Rostanem Muggsem (Mapa #1) przebywającym na południowych terenach przy mieście Novigrad. Zleceniodawca powie ci dokumentach, które stracił w trakcie rabunku na jego osobę i zwróci się do ciebie z prośbą o ich odzyskanie.

  • Uwaga: Sugerowany poziom doświadczenia - 2
mz069

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Przejdź przez wschodni most i zlokalizuj rozbitą butelkę z samogonem (#2). Zapach alkoholu doprowadzi cię w pobliże gospody Siedem Kotów, a konkretnie do siedzącego na ławce przed nią człowieka (#3). Axel poda ci nieco inną wersję wydarzeń niż krasnolud, a dokumenty będziesz mógł odzyskać na trzy sposoby: w walce na pięści, grając o nie w karty lub korzystając ze znaku Aksji. Po ich odzyskaniu oddaj je krasnoludowi.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Novigrad: zadania poboczne (cz. 7)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Misja poboczna: Sprzedawca fisstechu

Nie jest to typowe zadanie, tylko wydarzenie, w którym możesz wziąć udział. W uliczce (Mapa #1) natkniesz się na kilka elfów, które chcą dokonać egzekucji na człowieku sprzedającym zanieczyszczony fisstech.

mz070

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Wtrąć się do dyskusji i wysłuchaj racji obydwu stron. Następnie zadecyduj czy nie zamierzasz się wtrącać czy też staniesz po stronie handlarza. W pierwszym przypadku elfy zabiją człowieka i podziękują ci za niewtrącanie się w sprawę.

Jeśli opowiesz się za rzekomym handlarzem, to będziesz musiał stoczyć walkę z trzema wrogami. Po ich zabiciu uratowany człowiek podaruje ci 50 koron, a ponadto zdobędziesz 25 punktów doświadczenia.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...