Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Zlecenie: Leśnica (Velen)

Zlecenie wiedźmińskie, w którym pozbywamy się upiora zakochanej kobiety.

Misja znajduje się na tablicy ogłoszeń w Podgajach (Mapa #1). Po podjęciu się go udaj się do stojącego w pobliżu sołtysa Bolko, z którym porozmawiaj o problemie. Możesz z nim również wynegocjować wyższą cenę za zlecenie. Na koniec rozmowy sołtys powie ci, abyś odwiedził Agnetę, która dysponuje informacjami o Leśnicy. Kobietę znajdziesz w pobliżu.

  • Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 10
mz018

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Drugim tropem będą ślady (#2) pozostawione na północ od wsi. Przyjrzyj się śladom na polu oraz fragmentowi sukni przy krzakach. Następnie wyrusz tropem przed siebie, aż dotrzesz do kałuży krwi i noża, który podnieś. Ruszaj dalej wzdłuż śladów, które doprowadzą cię do grobu (#3) na skraju lasu. Odkop go i przeczytaj list, jaki znajdziesz przy zwłokach.

Wróć do sołtysa wypytać go o informacje poznane w trakcie lektury listu. Dowiesz się o kochankach oraz chorobliwie zazdrosnym mężczyźnie. Poznasz też miejsce (#4) na zachodzie, gdzie zakochani urządzali sobie schadzki. Udaj się w tam i włóż do ogniska list oraz nóż, po czym poczekaj do zmierzchu.

Kiedy pojawi się Leśnica nie atakuj jej, ponieważ nie zadasz żadnych obrażeń (lub bardzo małe). Zamiast tego wykonaj znak Yrden i zwab potwora w pułapkę. Kiedy znajdzie się w kręgu stanie się podatna na uderzenia mieczem (warto korzystać z oleju na upiory). Wtedy wykonaj kilka ciosów i koniecznie pamiętaj o unikach, ponieważ ataki przeciwnika są silne.

z014

Z Leśnicą walcz wewnątrz kręgu stworzonego znakiem Yrden

Co pewien czas upiór może przywołać swoje „klony". Staraj się wtedy zabijać je szybko jednym machnięciem miecza, ponieważ w przeciwnym razie zdrowie właściwej Leśnicy będzie szybko się regenerować. Następnie kontynuuj walkę z potworem atakując ją w okręgu Yrden.

Po walce wróć do sołtysa i odbierz od niego nagrodę. Przy okazji otrzymasz też 250 punktów doświadczenia.

Następnie: Wiedźmin 3 - Zlecenie: Kłopoty grabarza (Velen)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...