Eurogamer.pl

Wiedźmin 3 - Velen: zadania poboczne (cz. 4)

Opis zadań: Opium dla ludu, Zagłada domu Reardonów.

Kolejna część misji pobocznych związanych z Velen. Tym razem pomagamy chłopom w rozwiązaniu problemów z pewnym bóstwem. Następnie rozprawiamy się z upiorami, które nawiedziły folwark starszej kobiety imieniem Dolores.

Misja poboczna: Opium dla ludu

  • Uwaga - sugerowany poziom doświadczenia: 7

Misję rozpoczniesz po rozmowie z dwoma chłopami przebywającymi w ruinach (Mapa #1). Powiedzą ci oni, że z powodu obrażenia się na nich niejakiego Wszechboga plony są ostatnio bardzo mizerne. Po wysłuchaniu próśb wieśniaków podejdź do pobliskiego ołtarza i rozpocznij rozmowę z „bóstwem".

mz026

Po krótkich negocjacjach okaże się, że „bóstwo" przebywa gdzieś pod ziemią. Przy pomocy wiedźmińskich zmysłów namierz opróżniony bukłak wina stojący z lewej. Na podstawie kwaśnego odoru zacznij kierować się po zapachu. Po chwili dotrzesz do kupy kamieni (#2), które okażą się iluzją. Rozwiej ją korzystając z przedmiotu, jaki otrzymałeś od Keiry w trakcie jednej z misji głównych. W ten sposób odnajdziesz przejście do podziemi, z którego skorzystaj.

W środku natkniesz się na Wszechboga, spasłego potwora żerującego na darach ludności. Po krótkiej rozmowie będziesz mógł postąpić na trzy sposoby.

Pierwszy wariant, to zabicie bestii. Walka z nią nie jest zbyt trudna, ponieważ wróg jest powolny i dość rzadko wyprowadza ataki. Musisz jednak uważać na jego ciosy rękami, a przede wszystkim możliwość podpalenia. Po walce przeszukaj ciało potwora, przy którym znajdziesz nieco pieniędzy i innych elementów. Następnie wróć do chłopów i poinformuj ich o śmierci wszechboga. Nie spodoba im się ta wiadomość, ale ty i tak zyskasz 50 punktów doświadczenia.

Drugi, to zmuszenie go do przyjmowania skromniejszych darów. Poinformuj o tym chłopów, którzy w zamian podarują ci 50 koron (otrzymasz też 50 punktów doświadczenia).

Trzecia opcja, to zgodzenie się na warunki Wszechboga. Wróć wtedy do chłopów na powierzchni i porozmawiaj z nimi. Za samo przedstawienie warunków potwora otrzymasz 50 punktów doświadczenia. Możesz jednak powiedzieć chłopom, że w pobliżu jest krypta. Ci zainteresują się nią, a ty zyskasz 50 punktów doświadczenia.

Bez względu na podjętą decyzję, po rozmowie z chłopami misja zakończy się.

Następnie: Wiedźmin 3 - Velen: zadania poboczne (cz. 5)

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Misja poboczna: Zagłada domu Reardonów

  • Uwaga - sugerowany poziom doświadczenia: 6

Misję możesz rozpocząć po przeczytaniu ogłoszenia na tablicy informacyjnej we wsi Polipie (Mapa #1). Po jego przyjęciu z domu na południu (#2) wyjdzie starsza kobieta imieniem Dolores. Poprosi cię o oczyszczenie z potworów należącego do niej folwarku znajdującego się w południowej części wioski.

mz027

Folwark (#3) należący do kobiety znajduje się na wschód od wsi, w której przebywasz. Po dotarciu na miejsce okaże się, że pojawiło się tu kilka upiorów. Przystąp z nimi do walki starając się walczyć pojedynczo. Kiedy rozprawisz się ze wszystkimi możesz nieco rozejrzeć się po domach. W budynku na północy (#4) znajdziesz na podłodze skrytkę z kluczem. Przy jego pomocy będziesz mógł otworzyć drzwi do stodoły na południu (#5). Przy pomocy wiedźmińskich zmysłów odszukaj czerwony napis na ścianie. Na lewo od niego na dole jest skrytka, w której znajdziesz 100 florenów.

Po skończeniu eksploracji wróć do Dolores (najlepiej skorzystać ze znaku znajdującego się przy wjeździe do folwarku) i powiedz jej, że w folwarku jest już bezpiecznie.

Reklama

Komentarze (1)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...